Bitcoin (BTC) Dirgen İçerisinde İşlem Görmeye Devam Ediyor!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC için sıradaki kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
bitcoin-btc-2-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

BTC Haftalık Grafik Yorumu

BTC-05.25-1

Sizler için bu yazımda, Satoshi Nakamoto takma adlı birisi tarafından yaratılan, kripto paraların devrini başlatan ve piyasanın genel hareketine yön veren Bitcoin (BTC) analizi yapacağım.

Geçen sene bıraktığı tasfiye iğnesinden bu güne bir destek alanı çizdim. Şu anda da bu seviyenin civarında işlem görüyor. Bu 28.500 dolar seviyesi olarak belirttiğim alan ile Schiff Dirgeninin dip seviyesi örtüştüğü için yukarı yönlü tepki alma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.

Eğer tepki almayı başaramazsa 17.000 dolara kadar da önünde bir destek bulunmuyor. Yukarı yönlü hareketinde ise Dirgenin direnci ile 50 bin dolardaki direnci örtüştüğü için kırılımın oldukça zor olmasını bekliyorum. Kırılımın gerçekleşmesi sonucunda da yeni zirvelere ulaşacağını düşünüyorum.

  • Ayrıca haftalık grafikte MA200’ün üzerinde işlem görüyor. Düşüş durumunda buradan da tepki alabilir.
  • RSI, aşırı satım bölgesine yakın bulunmakta. Ancak bildiğiniz üzere Bitcoin tasfiye iğneleri bırakmayı sever. Bu yüzden pozisyona giriş için temkinli olmakta fayda var.
  • Chaikin para akışı (CMF) adı verilen göstergede de gördüğümüz gibi alım baskısı artmaya başlıyor. Şu anda -0,13 seviyesinde bulunuyor. Bu da nötr bölgesine yakın olduğunu ve alım baskısını bizlere gösteriyor. Bu göstergeye göre pozitif bölgede yer alması yükseliş trendi anlamına gelmektedir.
    Hatta turuncu daire ile de göstergeye göre sat sinyalinin geldiği yeri de gösterdim.
Destek Seviyeleri 28.500 17.000
Direnç Seviyeleri 50.000 64.500

Günlük Grafikte Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

BTC-05.25-02

Aldığı tepkiden sonra ilk direncini test eden BTC, hala kırılım gerçekleştiremedi. Aşağı yönlü harekette tekrardan 26.700 dolara kadar gerileyebilir.

Yükseliş durumunda ise 30.300 dolar direncini kırdıktan sonra 33.455 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz.

Destek Seviyeleri 26.700 18.530
Direnç Seviyeleri 30.300 33.455
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster