Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin (BTC), 30.000 Doları Aşmaya Hazır Görünüyor, İşte Nedeni

  Bitcoin (BTC), 30.000 Doları Aşmaya Hazır Görünüyor, İşte Nedeni

  -

  • BTC’nin 27.000’de önemli bir desteği var.
  • Bitcoin uzun vadeli sahipleri satmayı durdurdu.
  • Mart 10’dan bu yana stratejik bir grup Bitcoin balinası 2,5 milyar dolar değerinde BTC ekledi.

  Bankacılık sektöründeki çalkantılar sırasında yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi arttı. Zincir üstü metriklerin daha yakından incelenmesi, balinaların ve uzun vadeli sahiplerin şimdi 30.000 dolarlık BTC pozisyonu aldığını ortaya koyuyor. 

  7 Mart’taki son kar alma trendinden bu yana, tüketilen Bitcoin’in ortalama yaşı önemli ölçüde düştü.

  Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri Daha Fazla Kazanç İçin Pozisyon Alıyor

  Bitcoin çoğu zaman son iki haftada 27.000 doların üzerinde işlem gördü. Bankacılık sektöründeki çalkantılar, son zamanlarda kurumsal ve perakende yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini yeniden canlandırdı.

  İmza bankası ve Silicon Valley bankası banka koşulları nedeniyle zor durumda kalırken, 166 yıllık İsviçre bankası Credit Suisse de Mart 2023’te dramatik bir şekilde kurtarıldı. Yenilenen yatırımcı ilgisinin, devam eden BTC fiyat rallisini hızlandırabileceğini gösteren kritik zincir üstü metrikler bulunuyor.

  Blok zinciri forensik platformu Santiment’e göre, şu anda Bitcoin ağında daha az uzun süreli token işlem görüyor.

  7 Mart’taki son yükselişten 24,58 aya kadar olan BTC Tüketilen Yaş, 27 Mart itibariyle 2,78 aya düştü.

  Bitcoin (BTC) Tüketilen Yaş, Mart 2023
  Bitcoin (BTC) Tüketilen Yaş, Mart 2023. Kaynak: Santiment

  Tüketilen Yaş, belirli bir tarihte adresler arasında değişen token sayısını, son hareket ettirildikleri zaman dilimiyle çarparak gösterir. Tüketilen Yaş değerleri arttığında, uzun süredir ağ katılımcıları varlıklarından çıkıyor gibi görünür. Tam tersine, yukarıda gözlemlendiği gibi sürekli bir düşüş, uzun vadeli sahiplerin BTC’nin gelecekteki fiyat beklentilerine daha fazla güvendiklerini gösterir.

  Benzer şekilde, 9 Şubat ile 23 Mart arasında stratejik bir grup balina, yaklaşık 100.000 BTC’yi ellerinde tuttuklarına ekledi, yaklaşık 2,5 milyar dolar değerinde.

  Bitcoin Balinaları Biriktirmeye Devam Ediyor

  7 Mart civarında 22.500 dolarlık bir kazanç elde ettikten sonra, balinalar daha fazla kazanç için pozisyon almak için BTC biriktirmeye başladı gibi görünüyor.

  Bitcoin (BTC) Balinaların Biriktirme Durumu, Mart 2023.
  Bitcoin (BTC) Balinaların Biriktirme Durumu, Mart 2023.

  Bitcoin balinaları genellikle önemli finansal güce sahiptir ve böyle uzun bir birikim trendi fiyat artışına neden olabilir. Ve son fiyat rallilerini doğru zamanlamasıyla bilinen 100 – 1000 BTC balina kümesinin geçmişini göz önünde bulundurarak, BTC sahipleri şeyler aynı kalırsa önümüzdeki haftalarda daha fazla yükseliş bekleyebilirler.

  BTC Fiyat Tahmini: Tüm Gözler 30.000 Dolar’da

  BTC’nin bir sonraki hedefi, IntoTheBlock’un Global In/Out of Money (GIOM) verilerine göre 30.000 dolardır. GIOM, sahiplerin ortalama satın alma fiyatlarına göre mevcut dağılımını gösterir.

  BTC, mevcut 28.000 dolarlık direncini kırabilirse, 536.000 BTC’lik varlıklarında kâr elde etmek isteyen 1,36 milyon adresin minimal direnciyle karşılaşacaktır.

  Yine de, BTC 30.800 dolarlık direnç önemli bir düzeltmeye neden olmazsa uzun bir ralliye girebilir. Bir sonraki kritik direnç yaklaşık 39.000 dolar civarında, 2 milyon Bitcoin tutan neredeyse 5 milyon cüzdan adresi bulunuyor.

  Bitcoin (BTC) Global In/Out of Money verileri. Mart 2023
  Bitcoin (BTC) Global Para Giriş Çıkış Verileri. Mart 2023

  Ancak, ayılar Bitcoin’in fiyatı 27.000 doların altına düşerse bu boğa duruşunu geçersiz kılabilirler. 4 milyon adresin 1,54 BTC satın aldığı 23.000 dolarlık destek fiyatı, fiyat düşüşünü engelleyemezse, BTC tekrar 20.000 doların altına düşebilir. Yaklaşık 19.800 dolar civarında, BTC yaklaşık 3 milyon Bitcoin satın alan 6 milyon adres daha önemli bir destek bulacaktır.

  Reddiyet

  CoinOtag, doğru ve güncel bilgi sağlamaya çalışır, ancak eksik bilgiler veya yanlış bilgilerden sorumlu olmayacaktır. Bu bilgileri kendi riskinizle kullanmanız gerektiğini kabul edersiniz. Kripto para birimleri yüksek volatiliteye sahip finansal varlıklardır, bu nedenle araştırma yapın ve kendi finansal kararlarınızı verin.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler