Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Borsası Coinbase, Yeni Bir Borsa Başlattı!

  Bitcoin Borsası Coinbase, Yeni Bir Borsa Başlattı!

  -

  • Coinbase borsası, kripto vadeli işlem pazarına giriyor.
  • Coinbase, FTX’in batışından sonra vadeli işlem piyasasındaki boşluğu doldurma fırsatını kaçırmadı.

  Dev kripto para borsası Coinbase, bugün yaptığı duyuruda “Coinbase International Exchange” adlı borsasını başlattığını açıkladı.

  Coinbase Resmi Vadeli İşlem Pazarına Giriyor!

  coinbase-coin

  Son haftalarda ABD’li düzenleyicilerle yaptığı tartışmalar ve yurtdışında şirket açma planları ile manşetlere çıkan Coinbase, bugün yaptığı açıklamada, uluslararası kullanıcıların yeni bir platform aracılığıyla Bermuda’dan sözde kalıcı vadeli işlemler yapmalarına olanak tanıyacağını söyledi.

  Coinbase International Exchange olarak adlandırılan platform, CoinOtag ile paylaşılan pazarlama materyallerine göre, likidite sağlamaya hazır bir dizi dış piyasa yapıcıyla ortaklaşa sunulan sağlam bir alım-satım deneyiminin yanı sıra “sıkı uyumluluk standartlarını karşılayan” bir tasfiye çerçevesi sunuyor.

  Şirket, “Coinbase International Exchange, ABD dışındaki uygun yargı bölgelerinde bulunan kurumsal kullanıcıların kalıcı vadeli işlemlerde işlem yapmalarını sağlayacak. Sürekli vadeli işlemler, 2022’de küresel kripto alım-satım hacminin yaklaşık %75’ini oluşturuyor, bu da oldukça likit piyasalar yarattı ve traderlara al-sat stratejilerinde ek çok yönlülük sağladı.” dedi.

  Bir sözcü, Coinbase’in “gelecekte ek listelemelerle birlikte” Bitcoin ve Ethereum türevleri ile iş kurmayı planladığını söyledi. Başlangıçta, traderlara 5x kaldıraç sunacak.

  Sallantılı Düzenleme Ortamı

  CionOtag’ın daha önce bildirdiği gibi, firma uzun süredir Binance gibi devlerle rekabet edebilmek için bir offshore türev işi kurmayı planlıyor. Bu, feshedilmiş kripto borsası FTX’in büyük bir pazar payı elde ettiği bir işti.

  Coinbase yalnız değil. Gemini kısa bir süre önce 30 yetki alanındaki müşterilere türev alım satım işlemleri sunacağını duyurmuştu.

  Coinbase ve Gemini’nin hamlesi, firmaların düşen rakipleri FTX’in bıraktığı boşluktan yararlanma fırsatını yansıtırken, aynı zamanda eyaletteki belirsiz düzenleyici ortamı da gösteriyor.

  Coinbase kısa süre önce, SEC’in Mart ayında firmaya karşı bir Wells Bildirimi yayınlamasının ardından bir dava açma tehdidiyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile kendi mücadelesini artırdı.

  Firma geçen ay yeni uluslararası borsasını Bermuda’nın düzenleyici çerçevesi altında işleteceğini duyurdu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler