Bitcoin Borsası Coinbase, Operasyonlarını Genişletmek için Odaklanacağı Ülkeleri Açıkladı!

  • Coinbase, birkaç ülkeyi, kripto yasalarının daha açık olduğu gerekçesiyle yakın gelecekteki operasyonlarına odaklanmayı planladığı ülkeler olarak işaretledi.
  • Murugesan ve Gordon, bu ülkelerin “net kurallar uyguladığını” ve Coinbase’in bu ülkelerde “lisanslar almayı, kayıt olmayı, operasyonlarını kurmayı ve güçlendirmeyi” hedefleyeceğini söyledi.
  • Coinbase, küresel kripto standartları oluşturmayı amaçlayan G20 ile işbirliği yapma planlarını işaret etti ve her ülkenin kripto düzenlemelerindeki ilerlemesini takip eden bir “puan kartı” tutacak.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, daha fazla ülkeye odaklanmaya devam edeceğini söyleyerek ABD’nin düzenleyici tutumunu eleştirdi.

Coinbase, Daha Fazla Ülkeye Odaklanacak

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki birkaç ülkeyi, kripto yasalarının daha açık olduğu gerekçesiyle yakın gelecekteki operasyonlarına odaklanmayı planladığı ülkeler olarak işaretledi.

6 Eylül tarihli bir blog gönderisinde, Coinbase’in uluslararası işler ve uluslararası politika başkan yardımcıları Nana Murugesan ve Tom Duff Gordon; Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Kanada, Brezilya, Singapur ve Avustralya’yı “yakın vadeli öncelikli pazarlar” olarak belirledi.

Murugesan ve Gordon, bu ülkelerin “net kurallar uyguladığını” ve Coinbase’in bu ülkelerde “lisanslar almayı, kayıt olmayı, operasyonlarını kurmayı ve güçlendirmeyi” hedefleyeceğini söyledi. Yardımcılar şu sözleri ekledi;

“Dünyanın her köşesi, kripto dostu düzenlemelerde ilerleme kaydediyor – tek istisna ABD, mevcut kuralların ve yeni düzenlemelerin mahkemeler aracılığıyla uygulanma ‘stratejisi’ ni seçiyor.”

Ülkenin, kripto düzenlemeleri konusundaki etkisini tehlikeye attığını eklediler ve ayrıca şunları söylediler;

“Onlarca yıldır küresel finans sistemini güncellemeye ve daha fazla ekonomik özgürlük ve fırsat sağlamaya kararlıyız ve ABD sadece mevcut kuralları ve yeni düzenlemeleri mahkemeler aracılığıyla uygulamayı seçtiği için sadece beklemeyeceğiz.”

Kripto borsası, ABD’de düzenleyici işlemle karşı karşıya, çünkü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıtsız menkul kıymetler sattığını ve yasadışı olarak işlettiğini iddia eden bir dava ile karşı karşıya.

“Geniş Kapsam, Derinleş” İkinci Faza Geçiyor

Coinbase’in yeni öncelikli pazarları, “Geniş Kapsam, Derinleş” olarak adlandırdığı genişleme planlarının ikinci aşamasının bir parçasıdır. Birlikte, fiat rampalarını genişletmek için küresel ve yerel bankalar ve ödeme sağlayıcıları ile ortaklıklar kurma ve yönetişim sistemlerinin uyumlu olduğunu sağlama planlarını belirledi.

Lobi ve görünürlük çabaları, gelecek Haziran ayındaki AB seçimlerinden önce yoğunlaşacak. Coinbase, küresel kripto standartları oluşturmayı amaçlayan G20 ile işbirliği yapma planlarını işaret etti ve her ülkenin kripto düzenlemelerindeki ilerlemesini takip eden bir “puan kartı” tutacak.

Coinbase, G20 lobi çabalarını 2024’te G20 başkanlığını devralacak olan Brezilya’ya odaklanıyor gibi görünüyor.

Mart ayında Coinbase, Brezilya’da hizmet sunmaya başladı ve blog gönderisine göre, kurucu ortak ve CEO Brian Armstrong, bu yılın ilerleyen dönemlerinde ülkeyi ziyaret edecek ve “anahtar karar vericiler ve paydaşlarla iletişim kuracak.”

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version