Bitcoin Borsası Binance’in Avrupalı Bankacılık Ortağı, Desteğini Çekecek

  • Küresel bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Paysafe Payment Solutions’ın kripto borsası desteğini geri çekeceğini açıkladı.
  • Binance, Paysafe Payment Solutions’ın kripto borsası desteğini geri çekeceğini açıklamasının ardından yeni bir Avrupa bankacılık ortağı arıyor.
  • Binance, Paysafe’nin 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren Binance kullanıcılarına Banka Transferi (SEPA) aracılığıyla EUR yatırma ve çekme desteği sağlamayacağını doğruladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Avrupalı bankacılık ortağını kaybetmesinin ardından yeni bir ortak arıyor.

Binance, PaySafe Ortaklığını Kaybetti

Binance, işletmeler ve tüketiciler için çeşitli ödeme çözümleri sunan küresel bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Paysafe Payment Solutions’ın kripto borsası desteğini geri çekeceğini açıklamasının ardından yeni bir Avrupa bankacılık ortağı arıyor.

PaySafe’den gelen açıklama şu şekilde:

“Paysafe, stratejik bir değerlendirmenin ardından, EEA bölgesinde Binance’e gömülü cüzdan çözümünü sunmayı sonlandırma kararı aldığımızı bildirmek isteriz. Paysafe ve Binance, bu hizmeti sonlandırmak için birkaç ay içinde düzenli ve adil bir süreci karşılıklı olarak uygulamak üzere çalışıyorlar.”

Binance, Paysafe’nin 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren Binance kullanıcılarına Banka Transferi (SEPA) aracılığıyla EUR yatırma ve çekme desteği sağlamayacağını doğruladı.

Binance sözcüsünden konuyla ilgili açıklama geldi:

“Bu arada, kullanıcılarımızın Binance hesaplarına para yatırmak için kullandıkları banka bilgilerini güncellemeleri gerekecek ve bu tarihten sonra SEPA hizmetlerini kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmeleri gerekebilir.”

Binance’e göre, borsa “uygun zamanda” daha fazla bilgi paylaşacak.

SEPA Nedir?

SEPA, Avrupa Birliği içinde euro işlemleri için entegre bir sınır ötesi ödeme ağıdır. Avrupa ülkeleri arasında sorunsuz ve etkili ödeme transferlerini kolaylaştırmak için kurulmuştur.

Paysafe, NYSE’de PSFE sembolüyle işlem görmektedir ve aynı zamanda Binance’ın İngiltere’deki bankacılık ortağı olmuştur ve Faster Payments ağı üzerinden hizmet sağlamıştır ancak İngiltere’deki bu hizmeti zaten çekmekte olduğunu belirtti.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version