Bitcoin Borsası Binance, Üst Düzey Yetkililerini Kaybediyor: Bir İstifa Daha Geldi!

  • COINOTAG’ın bilgi sahibi bir kaynağa dayandırdığı habere göre, Binance’in ürün ve tasarım global başkanı olan Mayur Kamat istifa etti.
  • Kamat, Nisan 2022’de Google, Microsoft ve Agoda gibi şirketlerde çalıştıktan sonra Binance’e katılmıştı.
  • Geçen hafta COINOTAG’ın bildirdiğine göre, Binance’ın Asya-Pasifik bölgesi başkanı Leon Foong, kripto borsasını terk etti.

Binance borsası, ABD’deki düzenleyici zorluklar ile mücadale ederken, üst düzey yetkililerini kaybediyor; Üst üste 2 istifa!

Binance Borsasında Bir Ayrılık Daha Yaşandı

Düzenleyici sorunları nedeniyle Binance, bir başka üst düzey yöneticiyi daha kaybetti. COINOTAG’ın bilgi sahibi bir kaynağa dayandırdığı habere göre, Binance’in ürün ve tasarım global başkanı olan Mayur Kamat istifa etti.

Bir Binance sözcüsü, “Mayur’un ürün lideri olarak görevinden ayrıldığını doğrulayabiliriz” dedi ve ekledi;

“Ona, Binance’ın en patlayıcı büyümesini yönlendirmeye yardım ettiği için minnettarız ve kendisine en iyisini dileriz.”

Kamat da ayrılığını doğruladı ve Binance’tan “kişisel nedenlerle” ayrıldığını ve geçiş işlemini tamamladığını söyledi, Kamat konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;

“Artık ayrılmam ve ürün liderliğini Binance’ın yeni nesil liderlerine devretme zamanı geldi. Ürün liderleriyle yakın bir şekilde çalışarak sorunsuz bir geçiş sağlamalarına yardımcı oldum. Aynı zamanda benim için de 20 yıl sürekli ürün çalışması yapmış biri olarak biraz zaman ayırmak için iyi bir zaman. Binance’de çalışmak ve kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görmek ömür boyu süren bir deneyim oldu. Bu harika fırsat için CZ’ye ve tüm liderlik ekibine teşekkür ederim.”

Kamat, Nisan 2022’de Google, Microsoft ve Agoda gibi şirketlerde çalıştıktan sonra Binance’e katılmıştı. LinkedIn profiline göre, birkaç ürünün piyasaya sürülmesiyle Binance’ın kullanıcı sayısını 18 ayda 80 milyondan 150 milyondan fazlaya çıkarmıştı.

Binance üst düzey yöneticilerini kaybetmeye devam ediyor

Kamat, son zamanlarda Binance’dan ayrılan bir dizi üst düzey yöneticiden biridir. Geçen hafta COINOTAG’ın bildirdiğine göre, Binance’ın Asya-Pasifik bölgesi başkanı Leon Foong, kripto borsasını terk etti. Binance’ın diğer son ayrılanları arasında başkan yardımcısı Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve başkan yardımcısı Yibo Ling bulunuyor.

Binance şu anda Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileriyle bir düzenleyici mücadele içindedir. ABD Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance’i ve Zhao’yu bir dizi ihlal ve uyum başarısızlığı ile suçladı.

Binance’in piyasa payı son aylarda düzenleyici zorluklar nedeniyle azalmıştır. Son verilere göre, kripto borsası Şubat ayında spot alım satım hacminde %63’lük bir pazar payına sahipti ve bu oran şu anda %47 civarına düşmüştür. Bununla birlikte, Binance hala dünyanın en büyük spot kripto borsası olarak konumunu koruyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version