Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Borsası Binance, Bu Asya Ülkesinde Lisans Aldı!

  Bitcoin Borsası Binance, Bu Asya Ülkesinde Lisans Aldı!

  -

  • Binance ve Gulf Innova arasındaki bir ortak girişim olan Gulf Binance, Asya ülkesinde lisans aldı.
  • Gulf Binance, yerel düzenleyici yönergelere uygun bir dijital varlık borsası ve dijital varlık komisyoncusu açma planlarıyla ilerleyebilecek.
  • Yeni platformun 2023’ün 4. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Binance borsası, Gulf Innova ile başlattığı girşim ile Asya’da yeni bir lisans almayı başlattı. Yeni platform, yasalara uygun olarak 4. çeyrekte başlatılabilir!

  Binance, Asya’ya Genişlemeye Devam Ediyor

  Binance BNB

  Binance ve Gulf Innova arasındaki bir ortak girişim olan Gulf Binance, Tayland Maliye Bakanlığı’ndan lisanslar alarak ülkenin SEC tarafından düzenlenen bir dijital varlık işletmecisi olmuştur.

  Gulf Binance, yerel düzenleyici yönergelere uygun bir dijital varlık borsası ve dijital varlık komisyoncusu açma planlarıyla ilerleyebilecek. Yeni platformun Tayland’da 2023’ün 4. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Binance borsasının Asya, Avrupa ve MENA başkanı Richard Teng, bir açıklamada şunları söyledi:

  “Yerel kullanıcılar, yerel düzenlemelere uyumla birlikte kullanıcı güvenliğini önceliklendiren güvenilir ve düzenlenmiş bir hizmete erişim bekleyebilirler”

  İki kuruluş, ortak girişim konusunda ilk olarak 2022’de anlaşmaya varmıştı.

  Tayland’ın Kripto Paralara Olan İlgisi

  Tayland, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojilerine ilgi duyan bir ülkedir. Ülkede kripto para birimleri ve kripto para borsaları yasal olarak tanınmaktadır. Tayland Hazine Bakanlığı, Kripto Varlık İdaresi (Thai SEC) ve Bank of Thailand (Tayland Merkez Bankası) gibi kuruluşlar, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojilerini düzenlemek ve denetlemekle görevlidir. Tayland’da kripto para birimleri, “Dijital Varlık” olarak adlandırılan bir kategori altında sınıflandırılmaktadır.

  Tayland, kripto para birimlerine ve blok zinciri teknolojilerine teşvik etmek için çeşitli adımlar atmıştır. Örneğin, Tayland’da blok zinciri tabanlı projeler için teşvikler ve vergi avantajları sunulmaktadır. Ayrıca, Tayland’da Initial Coin Offering (ICO) düzenlemeleri bulunmaktadır ve bir ICO yapmak isteyen şirketlerin belirli düzenlemelere uymaları gerekmektedir.

  Tayland’da kripto para birimlerinin kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Bazı şirketler ve restoranlar kripto para birimlerini ödeme şekli olarak kabul etmektedir. Bununla birlikte, Tayland Merkez Bankası kripto para birimlerinin yasal para birimlerinin yerini almasını engellemek amacıyla düzenlemeler getirmiştir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.

  TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu! Hafize Gaye Erkan Kimdir?

  Bugün yayınlanan resmi gazetede yer alan karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan atandı.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler