bitcoin btc

Bitcoin Boğaları Kontrolü Ele Alabilir: 8.500 ve 10.000 Dolar Arası Gerçekleri!

Bitcoin (BTC), Cumartesi günü bir hafta süren konsolidasyon sonrasında 9.000 $ seviyesinin altına düştü. Önde gelen kripto varlığı bu seviyenin altına düştükten sonra, birçok borsada milyonlarca dolar zarara uğranıldı.

Reklam
binance

9.000 $ ‘ın altına düştükten sonra, bazı analistlerin 7.000 dolarlık tahminlerinin etkisi ile piyasada panik satışları da gerçekleşti. Ancak, boğalar tekrar savunmaya başladı ve Bitcoin’i 9.000 $ seviyesinin üzerine geri taşımayı başardı.

Reklam

Aşağıdaki grafiği paylaşan popüler tradera göre, Bitcoin teknik olarak birçok farklı işlemden geçiyor. Analiste göre, 8.900 dolarlık destek hala geçerli, bu yüzden endişe yok.

Bitcoin Bogalari Kontrolu Ele Alabilir

Daha önce de belirttiğimiz gibi, mevcut Bitcoin fiyat seviyesinin aralığı 8.500-10.000 $ seviyesindedir. Günlük ve haftalık kapanışlar bu aralıkta çok önemlidir.

Boğalar Kontrolü Ele Alabilir

BTC hala ticaretine devam ederken, konsolidasyonun hangi yönde kırılacağı belirsizliğini koruyor. Ancak, boğaların kontrolü ele alacağına dair bazı kanıtlar var.

Bitcoin’deki uzun vadeli eğilim hala devam ediyor, ancak boğalar ABD Doları’ndaki potansiyel makro zayıflık, altının güçlü fiyatı, Bitcoin hash oranındaki artışlar gibi nedenlerle savaşın kazananı olabilir.

Bitcoin (BTC) yazı itibariyle 9.093 $ ‘dan işlem görüyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.