Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Boğaları 27 Bin Doları Tutmaya Çalışıyor: BTC'de Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Bitcoin Boğaları 27 Bin Doları Tutmaya Çalışıyor: BTC’de Bir Sonraki Hedef Nedir?

  -

  • ABD hükümetinin Bitcoin sattığı iddiaları Bitcoin boğalarını yıldıramadı.
  • Bitcoin fiyatı 27 bin doların üzerinde tutunmayı başardı.
  • BTC yatırımcıları, 27.300 dolar seviyesine dikkat etmeli.

  Bitcoin boğaları, fiyatı 27.000 dolarlık kritik destek seviyesinin üzerinde başarıyla tuttu: Bitcoin için bir sonraki fiyat hedefi nedir?

  Bitcoin Fiyatında Güncel Durum!

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin’in mevcut manzarasını çizip potansiyel gidişatını tahmin ederken, bu makale dünyanın en büyük kripto para birimi için olası sonraki adımlara ilişkin içgörü sağlamayı amaçlamaktadır.

  Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun (BLS) Çarşamba günü açıkladığı gibi, Tüketici Fiyat Endeksi’ne (TÜFE) göre ABD yıllık enflasyon oranı Mart’taki %5,0’den Nisan’da %4,9’a geriledi ve ekonomistlerin 5,0’lik tahminlerinin altında kaldı. Duyurunun hemen ardından, Bitcoin’in (BTC) fiyatı %1’in üzerinde bir artış yaşadı ve 28.000 doları biraz aştı.

  Nisan ayı için TÜFE, konsensüs tahminiyle uyumlu olarak ve Mart ayında kaydedilen %0,1’den artış göstererek %0,4’te sabit kaldı.

  FED, Kötüleşen Bankacılık Koşulları Ortasında Faiz Artışlarını Duraklatmayı Düşünüyor

  ABD Federal Rezervinin Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), Mayıs ayının başlarında yaptığı son toplantısında, tarihsel oran artış döngüsünde potansiyel bir duraklamanın ipuçlarını verdi.

  Merkez bankası, referans federal fon oranını 2022’nin başında yaklaşık %0’dan mevcut hedef aralığı olan %5,0-%5,25’e yükseltti.

  Fed, ABD bankacılık sektöründeki kötüleşen koşulları yakından takip ediyor ve bu durum, en son First Republic Bank olmak üzere birçok kurumun başarısızlığına yol açtı.

  Piyasa katılımcıları, bu sabah enflasyonda gözlemlenen marjinal düşüşün Fed’in para politikasını gevşetmesine neden olabileceği tahmininde bulunuyor.

  Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki on yıllık Hazine getirileri -0,58% düşerek 3,416’ya geriledi.

  Bitcoin’in Çarşamba Günkü Dalgalı Yolculuğu, Onun İkili Doğasının Kırılganlık ve Dayanıklılığının Altını Vurguluyor

  Bitcoin ve Ethereum, hafif pozitif enflasyon verilerinin ardından değer artışına tanık oldu, ardından ABD hükümetinin BTC varlıklarını boşalttığına dair spekülasyon nedeniyle düştü ve sonunda yatırımcılar kargaşayı umursamazken yeniden yükseldi.

  Başlangıçta Bitcoin ve Ethereum, cesaret verici ABD enflasyon rakamlarına yanıt olarak bir artış yaşadı.

  Bununla birlikte, ABD hükümetinin kendisini 277 milyon $ değerindeki Bitcoin’den (yaklaşık 9800 BTC) elden çıkardığına dair söylentilerin ardından, piyasa değerine göre önde gelen kripto para biriminin değeri düştü. Bununla birlikte, yatırımcılar sakinliklerini yeniden kazandıkça Bitcoin toparlandı.

  Dalgalanan yörünge, kripto para piyasasında devam eden makroekonomik endişeleri ve belirsizlikleri yansıtıyor. Bahar boyunca, Bitcoin’in fiyatını geçerli olan 25.000-30.000$ aralığının üzerine çıkarabilecek tetikleyiciler ararken yatırımcıların ihtiyatı galip geldi.

  Bu tür katalizörlerin ortaya çıkma zamanlaması belirsizliğini koruyor. Bu arada, Bitcoin küçük, münferit olaylara ve piyasa duyarlılığındaki ince değişimlere duyarlı görünüyor. Bununla birlikte, Çarşamba günkü toparlanma, Bitcoin’in doğasında var olan direncinin en son kanıtını da sundu.

  Bitcoin 27.500 dolar civarında seyrediyor. 28.250$ seviyesine ulaşan önemli bir artış yaşadı ancak bunu sürdüremedi ve keskin bir şekilde 26.800$ seviyesine düştü. Bununla birlikte, Bitcoin toparlanıp şu anda 27.327 dolar ile 28.800 dolar arasında dar bir bantta salındığından, bu düşüş geçiciydi.

  Teknik göstergeler, Bitcoin’in fiyatının şu anda 27.550 dolar civarında bir direnç seviyesi olarak hizmet veren 50 günlük üstel hareketli ortalamanın hem üzerinde hem de altında dalgalanmasıyla karışık bir tablo sunuyor.

  btc-usd-4-s

  BTC/USD 4 Saatlik Fiyat Grafiği

  Aynı şekilde, RSI ve MACD göstergeleri hem alım hem de satım bölgesinde – RSI 50’nin altında, MACD ise 0’ın üzerinde, bu da yatırımcılar arasında piyasanın yönü konusunda netlik olmadığını gösteriyor.

  Bitcoin 27.300 Doların altına düşerse, potansiyel olarak 26.900 Dolar veya 26.500 Dolar seviyelerine inebilir. Tersine, Bitcoin 27.300 Dolar seviyesinin üzerindeki konumunu başarıyla sürdürürse, potansiyel olarak 27.800 Dolar veya 28.250 Dolar seviyelerine yükselebilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler