Bitcoin Boğaları, 25.400 Dolarlık Fiyat Seviyesini Koruyamazsa Ne Olur?

  • Grayscale’ın dava zaferi, Bitcoin fiyatına çok ihtiyaç duyulan bir ivme kazandırdı, ancak kripto para kazançlarını kaybetti.
  • On-chain verilere göre BTC fiyatı, güçlü destek eksikliği yaşandığı şu andaki seviyesinden %10 ila %15 daha fazla bir düşüşe yol açabilecek tehlikeli bir bölgede riskli bir şekilde işlem görüyor.
  • SEC’in bu mahkeme kararına itiraz etmek için 1 ay süresi kaldı. Bu süre içinde mahkemenin GBTC hakkındaki kararına yeni argümanlar sunarak itiraz etmesi gerekiyor.

Bitcoin, Grayscale’in SEC zaferi ile elde ettiği kazancını hızlı bir şekilde sildi ve yeniden 26 bin doların altına düştü; Şimdi ne olacak?

Bitcoin Kritik Bir Alanda İşlem Görmeye Başladı

Grayscale’ın dava zaferi, Bitcoin fiyatına çok ihtiyaç duyulan bir ivme kazandırdı, ancak kripto para kazançlarını kaybetti. Şu anki aralıkta, BTC yerel direnç seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor.

Son zamanlardakine zıt olarak, en üstteki kripto para birimi fiyat düşüşlerine zayıf bir direnç gösteriyor gibi görünüyor. On-chain verilere göre BTC fiyatı, güçlü destek eksikliği yaşandığı şu andaki seviyesinden %10 ila %15 daha fazla bir düşüşe yol açabilecek tehlikeli bir bölgede riskli bir şekilde işlem görüyor. Mevcut 25.800$ aralığından, Ali Charts’a göre kripto para biriminin fiyatı 23.340 dolara düşebilir:

“On-chain veriler, BTC’nin 25.400 doların altında güçlü bir destek eksikliği yaşadığını gösteriyor. BTC bu eşiği aşarsa, hızla 23.340 dolara doğru düzeltebilir.”

Son 7 gün aralığında haftalık en düşük seviye 25.680 dolar ve haftalık en yüksek seviye 28.130 dolar olmak üzere yüksek volatilite yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Blackrock spot Bitcoin ETF başvurusu için bir sonraki son tarihi yaklaşırken, yakın vadede BTC, Ekim 2023’ün ortalarında başka bir dalgalanma dalgası görebilir. 31 Ağustos 2023 tarihinde, SEC, BlackRock, Invesco ve WisdomTree dahil olmak üzere bir dizi spot Bitcoin ETF başvurusu üzerinde kararları ertelemişti.

Grayscale Kararı: Bundan Sonra Ne Olacak?

Öte yandan, federal düzenleyici kurumun Grayscale dava kararı etrafında ne tür bir pozisyon alacağını görmek gerekiyor. Bu karar, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’in spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesinin onaylanmasına ilişkin bir hareketi onayladı.

SEC’in bu mahkeme kararına itiraz etmek için 1 ay süresi kaldı. Bu süre içinde mahkemenin GBTC hakkındaki kararına yeni argümanlar sunarak itiraz etmesi gerekiyor, itiraz etmez ise bu kararı kabul ettiği varsayılabilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version