Ana SayfaHaberBitcoin balinaları yatırımlarını yeniden mi şekillendiriyor?

Bitcoin balinaları yatırımlarını yeniden mi şekillendiriyor?

-

Bitcoin’in fiyatı 33.000 $ seviyesinde hareketlerini sürdürken, bazı piyasa yatırımcıları bu konsolidasyon döneminde yatırım yapmak için Ethereum ve diğer alternatifleri coinleri kullanıyor.

Flood adıyla uzun süredir devam eden bir BTC balinası ve kripto yatırımcısı, geçtiğimiz günlerde kripto para portföyünü yeniden düzenlediğini açıkladı ve tweetledi. Flood, Bitcoin yatırımdan elde ettiği kârın bir kısmını Ethereum’a taşıdığını söyledi.

Bazı bitcoin kazançlarını çevirmek için Ethereum ile işlem yapıyor.

Geriye dönüp bakıldığında, Bitcoin için son düşüş döngüsünün ortalarında bitcoin balinalarının sayısının büyük ölçüde düştüğünü belirtiliyor. 18 Haziranda, toplam sadece 2.163 Bitcoin balinası ? vardı (1.000’den fazla BTC’ye sahip tek bir ağ katılımcısının cüzdan adresleri olarak tanımlanır). Yazının yazıldığı sırada Bitcoin balinalarının sayısı %13 düştüğü açıklanmıştı.

Bitcoin için daha büyük sektör bütünlüğü nedir?

Yakın zamanda CryptoQuant, Bitcoin balinalarının bazı varlıklarını elden çıkarmaya başladığını öne sürdü. Bu, şirketin CEO’suna göre piyasayı “çok belirsiz” hale getirdi.

“BTC piyasası şu anda çok belirsiz. Balina satışı ayı/sahte boğa piyasasını, perakende satış ise boğa piyasasını ifade eder. Şimdi nötr durumdayız.”

Bu durum ile birlikte, Bitcoin balinalarının mevcut satışları, altcoinler için olumlu bir tablo anlamına gelmiyor. Çoğu, tüm büyük altcoinler alternatifler olmasa da, son zamanlarda BTC’nin fiyat hareketlerini taklit ederek ciddi satışlar yedi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci alternatif olan Ethereum, 15 Haziran’da 2.500 doların üzerine çıktı, ancak yazı sırasında neredeyse %15 fiyat kaybetti. Sonuç olarak, ADA, XRP, DOGE ve BNB gibi diğer büyük alternatiflerin 4 saatlik grafiklerinde yazı sırasında düşüş gözlemleniyordu.

Öte yandan bazı araştırmalar, tüm BTC balinalarının fiyat düşüşünden etkilenmediğini vurguladı. Bazı balinalar böyle bir dönemde Bitcoin (BTC) satın aldıkları gözlemleniyor, en iyi kripto paranın fiyatı 65.000 dolardan 35.000 doların altına düştü.

Santiment tarafından hazırlanan bir raporda, 100 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin adreslerinin son 25 günde toplam 90.000 BTC eklediğini ve yazının yazıldığı sırada 3,38 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi. Rapora göre, bu BTC sahipleri grubunun artık BTC’nin dolaşımdaki arzının neredeyse yarısını oluşturuyor.

“Şu anda toplam 366,89 milyar dolar değerinde olan ve toplam Bitcoin arzının %48,7’si değerinde olan 9,11 milyon BTC ile 7 haftanın en yüksek seviyesine sahipler.”

Ek olarak, bir Glassnode’a göre madenci adreslerinden haftalık Bitcoin çıkışları, son beş ayın en düşük seviyesi olan yaklaşık 1,7 milyon dolara düştü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$23,852.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Crypto Vira
Crypto Vira
Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler