Bitcoin Balinaları BTC Cüzdanlarına 12 bin BTC Daha Kattı! Peki bu ne anlama geliyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in fiyatı 20 Mayıs’ta 9500 doların altına düştüğünde, büyük kripto sahiplerinin talepleri önemli ölçüde arttı.

Kripto para analiz firması Santiment, 100’den fazla BTC’ye sahip cüzdanlarda Bitcoin birikiminde bir artış gösteren veriler yayınladı. Bu veriler, son zamanlarda balinaların cüzdanlarına 12.000 BTC (yaklaşık 108 milyon $) eklediğini göstermektedir.

Kaynak: Santiment

Balina terimi genellikle büyük miktarlarda Bitcoin bulunan bireyleri ve kurumları temsil eder. Analistler, piyasanın kısa vadeli hissini ölçmek için sürekli olarak cüzdan dengesini ve hareketlerini kontrol ediyorlar. Ancak, bir balinanın cüzdanındaki Bitcoin sayısı artıyorsa, bu, önümüzdeki dönemde artış eğiliminin bir göstergesidir, ancak sayı azalıyorsa, ayı piyasası görünür durumdadır.

Santiment son zamanlarda balinaların günlük işlem yapan yatırımcılar gibi hareket ettiğini belirledi. Büyük BTC sahipleri, fiyat düşük olduğunda çantalarını doldurmak istediklerini belirten önlemler alıyorlar.

Bu hareketlerin açıkça görüldüğü tarih, BTC’nin fiyatının 8000 dolardan 4300 dolara düştüğü 12 Mart’tı, örneğin tüm pazarlardaki büyük düşüş. Daha sonra 3800 dolara düşen bu fiyat, balinaların ucuz Bitcoin satın almaları için iyi bir fırsattı.

Sonuç olarak, BTC cüzdanlarındaki değer yaklaşık 500 milyon dolarlık bir artış gördü. Bu artışı, Bitcoin fiyatındaki artışla birlikte sistematik ve dikkatli bir düşüş izledi. Bu, 100 BTC’den fazla Bitcoin’e sahip olan balinaların fiyat yükseldiğinde ucuz varlıklarının bir kısmını sattığını göstermektedir.

11 Mayıs’tan sonra, Bitcoin’in üçüncü yarılanması yaşandığında, dengelerde önemli artışlar gözlendi. Ancak, 10 bin dolarlık direniş denendikten ve aşılamaz hale geldikten sonra tekrar düştü. Bu, bu seviyelerdeki balinaların risk almak istemediği anlamına gelir. Tüm bunlara rağmen, fiyat 9500 doların altına düştüğünde, BTC biriktirme talebi tekrar tetiklendi.

Tabii ki, 108 milyon dolarlık bir alım talebinin BTC’nin aşağı yönlü trendini tersine çevirmek için yeterli olmayacağı söylenmelidir. Bununla birlikte, balinaların, özellikle küresel bir krizin ortasında, karlarını en üst seviyede tutmak için en küçük matematik oranlarını bile hesapladığı görülüyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster