Ana SayfaHaberBitcoin Alış Sinyal mi: NUPL Golden Cross Oluşturuyor!

Bitcoin Alış Sinyal mi: NUPL Golden Cross Oluşturuyor!

-

On-chain verileri, Bitcoin Net Gerçekleşmemiş Kar ve Zarar (NUPL) ‘ın altın çapraz oluşturduğunu gösteriyor, bu fiyat için alıcı olabilen bir işaret.

Bitcoin NUPL 60-Günlük MA 365-Günlük MA’yı Geçti

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analist, bu çaprazlama deseni 2013’den beri birden çok kez tekrarladığını vurguladı. “Net Gerçekleşmemiş Kar ve Zarar” (NUPL), Bitcoin yatırımcılarının şu anda taşıdıkları gerçekleşmemiş kar veya zarar miktarı hakkında bize bilgi verir.

“Gerçekleşmemiş” olarak ne anlaşılmak istendiği burada, sahiplerin karını hasat etmek için bu coin’leri satıp / transfer etmeleri gerekiyor. Yatırımcılar bu coin’leri satırlarsa, taşıdıkları aynı miktarda kar / zarar gerçekleşmiş olur. NUPL, piyasa kapitalizasyonundan gerçekleşmiş kap (BTC için bir kapitalizasyon modeli, zincirin üzerindeki her coinin satın alındığı fiyatı hesaba katar) çıkararak bu gerçekleşmemiş kar / zararı hesaplar. Metrik, sonra bu değeri piyasa kapitalizasyonuna bölerek basitleştirir.

Metrik pozitif bir değere sahip olduğunda, ortalama yatırımcı gerçekleşmemiş bir kar taşıyor, negatif değerler ise gerçekleşmemiş zararların piyasayı domine ettiğini gösterir. Tabii ki, göstergeye sıfır değerinin eşit olması, sahiplerin şu anda sadece kazanç elde ettiğini gösterir. Aşağıda Bitcoin NUPL’nin iki hareketli ortalamasının (MA) trendini gösteren bir grafik bulunmaktadır: 60 günlük ve 365 günlük sürümler.

Bitcoin NUPL
Bu iki metrik, son zamanlarda birbirlerini geçmiş görünüyor | Kaynak: CryptoQuant

BTC, 60 günlük MA’nın 365 günlük MA’yı geçtiği her zaman güçlü alıcı momentumu gözlemledi. Bazı istisnalar var. Yukarıdaki grafikte, Bitcoin NUPL’nin 60 günlük ve 365 günlük MA’ları için ilgili trend noktalarını kant belirledi.

Grafik, son bu tür bir çaprazlama gerçekleştiğini gösteriyor 2021’in sonunda, bu döngünün boğa koşusu zirvesindeydi. Ancak çok uzun sürmedi, ters çaprazlama bu altın çaprazı iptal etti ve BTC sadece bearish bir etki gördü. Son zamanlarda, Bitcoin NUPL’nin MA’ları tekrar alıcı çaprazlama oluşturmaya başladı.

Bu kez, en azından şimdiye kadar, kırılma gerçek bir şey gibi görünüyor çünkü 60 günlük önceki örnekte olduğu gibi, sonraki üstüne çok yüksek bir yükseklik kazanmadan çoktan 365 günlük üzerine sert bir şekilde çıktı. Eğer son altın çapraz gerçek şey olarak sonuçlanırsa, o zaman BTC tarihsel desen her şeyi gösteriyorsa, güçlü bir boğa rallisine hazırlanıyor olabilir.

BTC Fiyatı

Yazının yazıldığı anda, Bitcoin 27.350 dolara yakın işlem görüyor ve geçen hafta yüzde 34 artış gösterdi.

BTC USDT 5m Binance
BTC USDT 5m Binance
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

XRP Coinbase’e Geri Dönüyor mu? Bilmeniz Gerekenler Burada!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, XRP topluluğuna en büyük sevinçlerden birini vermeyi düşünüyor olabilir. İşte detaylar!

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano (ADA) için 2022'nin son çeyreği raporları yayınlandı. Raporlara göre Cardano finansal çöküş yaşarken onchain hareketliliği devam...

Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcılar BTC'ye kısmi olarak yakıt oldu.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler