Diğer

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  • Hafta sonu kripto topluluğuna sürpriz bir şekilde, Bitcoin (BTC) fiyatı beklenen $40,000 kilometre taşını güçlü işlem hacmi ile aşmayı başardı.
  • Enflasyonun yavaşlamaya başlamasının ardından yatırımcılar, Federal Rezerv’in faiz artırım serisini tamamladığına dair daha fazla emin hale geliyor.
  • Bloomberg Intelligence, bu fonlardan bir grup önerisinin Ocak ayına kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay almasının muhtemel olduğunu öngörüyor.

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Üzerinde İşlem Görüyor

  Bitcoin-BTC

  Hafta sonu kripto topluluğuna sürpriz bir şekilde, Bitcoin (BTC) fiyatı beklenen $40,000 kilometre taşını güçlü işlem hacmi ile aşmayı başardı. Şu anda BTC, $41,633 fiyatla %5 artışla işlem görüyor ve piyasa değeri 806 milyar dolar, işlem hacmi ise 22 milyar dolar civarında.

  Bu, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’den bu yana veya 18 aydan fazla bir süre sonra ilk kez $40,000 seviyesinin üzerine çıkmasıdır. Kripto para piyasası şu anda devam eden borsa yatırım fonu (ETF) için beklenen onay tarihlerine dair FOMO (kaçırma korkusu) ve FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) etkilerini yakından izliyor. Analistler, Bitcoin ETF gelişmelerinin 50,000 dolara doğru olan yörüngeyi etkileyeceğini speküle ediyor.

  Enflasyonun yavaşlamaya başlamasının ardından yatırımcılar, Federal Rezerv’in faiz artırım serisini tamamladığına dair daha fazla emin hale geliyor. Dikkat, gelecek yıl potansiyel faiz indirimleriyle ilgili spekülasyona kaydı, küresel piyasalarda bir ralli için uygun bir zemin oluşturuyor.

  Aynı anda dijital varlık endüstrisi, BlackRock Inc. gibi büyük oyuncular tarafından sunulan başvurularla ilgili gelişmeleri bekliyor. Bunlar, ABD’de ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) tanıtılması için yapılan başvurular. Bloomberg Intelligence, bu fonlardan bir grup önerisinin Ocak ayına kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay almasının muhtemel olduğunu öngörüyor. Bu başvuruların sonuçları, dijital varlık piyasası üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak.

  IG Australia Pty’deki bir piyasa analisti olan Tony Sycamore “Bitcoin, ETF için SEC onayı ve 2024’te Fed faiz indirimleri etrafındaki iyimserlikle desteklenmeye devam ediyor,” şeklinde bir notta belirtti.

  BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?

  Teknik grafiklere göre, Bitcoin için bir sonraki direnç seviyesi 42,330 dolardır. CrediBULL Crypto tarafından sağlanan son analize göre, açık pozisyonların (OI) fiyatların devam eden yükselişine rağmen nispeten düşük kaldığını belirtiyor. Analiz, OI’daki bir azalmanın, potansiyel bir dip seviyesine ulaşmadan önce maksimum 2,000 dolarlık bir düşüşe yol açtığını vurgulayarak, olası bir dip seviyesini gösteriyor.

  Şu anki işlem fiyatı $41.6K olduğundan, yerel boğa iptal seviyesi $39.5K bin dolar olarak belirlenmiştir. Bazıları 30 bin dolara bir düşüş beklerken analist, 35 bin dolar ve altına doğru hareketleri olası görmediğini ifade ediyor.

  CrediBULL Crypto, 40 bin doların üzerine çıkıldığında büyük çaplı düşüşlerin olmayacağı beklentisini vurgulayarak, bu duruma olan güvenini koruyor. Bazı piyasa analistleri de BTC fiyatının Nisan 2024’teki bir sonraki yarılanma öncesi 60,000 dolara ulaşmasını bekliyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.