Diğer

  Bitcoin, 31 Bin Dolarlık Fiyat Rallisine Hazır mı? Takip Edilmesi Gereken Kritik Gelişmeler!

  • Bitcoin (BTC), güçlü bir yükseliş kaydetti ve şu anda 26,690 dolarla işlem görüyor, piyasa değeri ise 519 milyar doları buluyor. BTC fiyatı teknik grafiklerde güç gösteriyor.
  • BTC için alım baskısı artarsa, fiyatların kanalın orta veya üst sınırına doğru gitme olasılığı bulunuyor ve bu durumda hedefler 28,000 dolar veya 31,000 dolar olarak düşünülebilir.
  • İzlenmesi gereken en önemli etkinliklerden biri Çarşamba, 20 Eylül’de gerçekleşecek olan Federal Rezerv’in Federal Fon Faiz Oranı hakkındaki duyurudur, bu oran şu anda %5.50 olarak belirlenmiştir.

  Bitcoin fiyat grafiğine göre, BTC 31 bin dolarlık hedefine yükselmek için hazır mı? Bu haftanın kritik gelişmeleri volatiliteyi tetikleyebilir.

  Bitcoin 31 Bin Dolara Yükselmeye Hazır mı?

  Bitcoin-BTC

  Bitcoin (BTC), güçlü bir yükseliş kaydetti ve şu anda 26,690 dolarla işlem görüyor, piyasa değeri ise 519 milyar doları buluyor. BTC fiyatı teknik grafiklerde güç gösteriyor ve ilerleyen dönemde 31,000 dolara doğru başka bir hareket olasılığı bulunuyor.

  Popüler kripto analisti Ali Martinez, 3 günlük Bitcoin grafiğinin, TD Sequential göstergesine göre potansiyel bir alım sinyali gösterdiğini açıkladı. BTC için alım baskısı artarsa, fiyatların kanalın orta veya üst sınırına doğru gitme olasılığı bulunuyor ve bu durumda hedefler 28,000 dolar veya 31,000 dolar olarak düşünülebilir.

  Ancak, Martinez’e göre özellikle 24,500 dolar seviyesinde TD Risk Hattı’na dikkatlice bakmak önemlidir, çünkü bu, doğrulama için kritik bir nokta olarak hizmet eder.

  btc-usd-td-line

  Şu anda Bitcoin, daha önce bir direnç seviyesi olan 26,500 doların hemen üzerinde işlem görüyor ve 26,800 dolar direncine yakın istikrar kazanırken çift zirve deseni oluşturuyor gibi görünüyor.

  Yaklaşık 26,750 dolar civarında bir düşüş trend çizgisi bulunuyor ve bu, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketine engel olabilecek. Bitcoin bu trend çizgisini aşmayı başarırsa, bir sonraki hedefi 27,000 dolar seviyesi olabilir.

  Daha ileriye bakıldığında, 27,600 dolar seviyesi önemli bir direnç noktasını temsil ediyor. Bitcoin bu seviyeyi başarıyla aşarsa, 28,000 dolar kilometre taşına ulaşma yolunu açabilir ve daha da ileriye, 31,000 dolara gidebilir.

  btc-usd-td-line-2

  Bitcoin Fiyatını Etkileyebilecek Ana Etkinlikler

  Bu hafta, Bitcoin fiyat dinamiklerini etkileyecek bazı önemli etkinlikler bulunmaktadır. İzlenmesi gereken en önemli etkinliklerden biri Çarşamba, 20 Eylül’de gerçekleşecek olan Federal Rezerv’in Federal Fon Faiz Oranı hakkındaki duyurudur, bu oran şu anda %5.50 olarak belirlenmiştir.

  Aynı gün, piyasa gözlemcileri, FOMC Ekonomik Projeksiyonlar, FOMC Açıklama ve ardından FOMC Basın Konferansı’nı yakından izleyeceklerdir. Fed’den gelecek herhangi bir yumuşak veya sert tavır, geleneksel piyasalarda önemli bir volatilite tetikleyebilir ve kripto piyasası için potansiyel etkilere yol açabilir.

  Perşembe, 21 Eylül’e geldiğimizde, dikkatler İşsizlik Başvuruları verilerine kayacaktır ve analistler, önceki 220K’dan 222K’ya hafif bir artış beklemektedirler.

  Haftayı 22 Eylül Cuma gününde tamamlayacak olan yatırımcılar, Flash İmalat PMI ve Flash Hizmetler PMI verilerine göz atacaklar, beklentiler sırasıyla 47.9 ve 50.8 olarak belirlenmiştir. Bu endeksler, ekonomik sağlık hakkında bilgi verir ve beklentilerden saparlarsa piyasa duyarlılığını etkileyerek dolaylı olarak Bitcoin’in fiyatını etkileyebilirler.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.