Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin 31 Bin Doları Gördü: Yatırımcılar Daha Fazlasını İstiyor!

  Bitcoin 31 Bin Doları Gördü: Yatırımcılar Daha Fazlasını İstiyor!

  -

  • Bitcoin fiyatı günün erken saatlerinde 31 bin dolara tırmanmayı başardı.
  • Bitcoin yatırımcıları hala çok açgözlü ve daha fazlasını hedefliyorlar.

  Bitcoin yaklaşık bir yıl sonra ilk kez 31 bin doları aştı. Korku ve Açgözlülük Endeksinde son durum ne? Daha fazlası olacak mı?

  Bitcoin Fiyatı 31 Bin Dolara Ulaştı!

  Bitcoin (BTC) (4)

  Cuma gününün erken saatlerinde Bitcoin’in fiyatı 31.000 doları geçti. Varlığın bu fiyatta son kez bulunduğu zaman Haziran 2022 idi – FTX çöküşünden birkaç ay önce. Bu toparlanmayı takip eden aylar belirsizlikle dolu olsa da sonuç yatırımcıların ağzında boğa tadı bıraktı.

  Sadece bu hafta içinde Bitcoin, 27.000 dolar seviyesinden 30.000 doların üzerine çıktı ve ralliyi pekiştirdi. Ayrıca, son bir haftada %10’dan fazla bir artışa denk gelerek, varlığın piyasa değerini 600 milyar dolar seviyesine yaklaştırdı.

  Bitcoin

  BTC/USD Günlük Fiyat Grafiği

  Ayrıca, Bitcoin fiyatı şu anda 2023 yılında yaklaşık olarak %100 oranında arttı, yılın başında 16.000 dolar seviyesinden başlamıştı. BTC, yılın başından bu yana en düşük seviyesi olan 23.721 doların üzerinde işlem gördüğü için mevcut boğa momentumunun devam etme olasılığı daha yüksek ancak son birkaç gündeki büyüme hızı dikkate alındığında küçük bir düzeltmenin de mümkün olduğu unutulmamalıdır.

  Kripto Yatırımcıları Hâlâ “Açgözlü”

  Bitcoin toparlanmaya devam ettikçe, kripto yatırımcıları daha da açgözlü hale geliyor. Çeşitli metrikler kullanarak piyasadaki yatırımcı duyarlılığını ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, Bitcoin yatırımcıları hâlâ çok açgözlü.

  0-100 arasındaki ölçek şu anda 68 seviyesinde bulunuyor, bu da piyasada açgözlülük anlamına geliyor. Bu tür dönemlerde, yatırımcılar büyüyen fiyatlardan faydalanmak için piyasaya akın ederler, bu da rallilerin devam etme eğiliminde olduğunu gösterir.

  Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

  Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

  Son boğa piyasasında, yani 2020-2021 yılları arasında, fiyatlar arttıkça yatırımcılar daha da açgözlü hale geldi. Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin tarihsel grafiğine baktığımızda, endeks Aşırı Açgözlülük seviyesine ulaşana kadar devam etti ve bu noktada piyasa zirvesine ulaşıp fiyatlar düşmeye başladı.

  Eğer bu tarihsel trend herhangi bir şey ifade ediyorsa, o zaman endeksin hala yol alması gereken bir süreçte olduğu anlamına gelir ve bu da fiyatların muhtemelen buradan itibaren yükselmeye devam edeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, endeksin Mart 2022’de 60 puanlık bir skora ulaştıktan sonra geri düşerek piyasayı da beraberinde getiren bir çöküş olasılığı her zaman vardır.

  Şu anda BTC, değerini hala 30.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde koruyor. Son 24 saatte işlem hacminde %17’lik bir artış görüldü ve toplamda 21,7 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydedildi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

  Bu Metriğe Göre, Bitcoin Rallisi için Umut Hala Var!

  Bu Bitcoin metriğinde, tarihsel olaylara bakıldığında şu an BTC'nin yükseliş rallisi için fırsat yakalayabileceği gözlemleniyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler