Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin 29.000 Doları Aştı - BTC Neden Önceki Düşük Seviyelerine Asla Geri...

  Bitcoin 29.000 Doları Aştı – BTC Neden Önceki Düşük Seviyelerine Asla Geri Dönmeyebilir

  -

  • ABD’nin kripto para birimlerine yönelik savaşına rağmen Bitcoin piyasaları dirençli kalmaya devam ediyor.
  • Halving anlatısı güçlenmeye devam ediyor.
  • BTC, 29.000 dolarlık dokuz aylık bir zirveye ulaştı.

  Bitcoin fiyatı bugün yeni bir 2023 zirvesine ulaştı ve bir analist, BTC’nin döngüsel düşük seviyesine geri dönmeyeceği konusundaki görüşünü açıklıyor.

  Bitcoin (BTC) Tüm Krizlere Rağmen Güçlü

  Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerine yönelik süregelen savaşa rağmen, Bitcoin ve kripto para piyasası ivmesi artıyor.

  Bir başka Amerikan bankacılık krizi ortaya çıkmaya başladığında, finansal düzenleyiciler sızan gemideki delikleri tamir etmek için çabalıyorlar. Stratejilerinden biri, az sayıda geçerli alternatiften biri olan kripto para birimlerine saldırmak.

  Bu yıl sektörün en büyük oyuncularına karşı birkaç büyük yaptırım uygulandığı açıkça görülmüştür. Ancak, Bitcoin ve kripto para piyasaları 2023’te şimdiye kadar dirençli kalmıştır.

  Bir analist, Bitcoin fiyatlarının bir daha önceki döngüsel düşük seviyelerine geri dönmeyeceğine inanıyor. Bu, FTX çöküşünün ardından Kasım 2022’nin sonlarında 16.000 doların hemen altındaydı. O zamandan beri, varlık bugünkü en yüksek seviyesine yaklaşık %80 kazandı.

  Bitcoin Halving Beklentisi Güçleniyor

  30 Mart’ta analist Jesse Myers, Bitcoin fiyatlarının bir daha bu kadar düşük olmayacağı konusundaki görüşünü açıkladı.

  Bitcoin Halving vs Price Chart Source: Twitter/@Croesus_BTCBitcoin Halving vs Fiyat Grafiği Kaynak: Twitter/@Croesus_BTC

  Myers, çoğu insanın altını kaçırdığını çünkü donup kaldığını ve geçip gittiğini söyledi. Bu, kripto para piyasalarının dört yıllık bir düşük seviyeye çöktüğü Kasım 2022’de oldu.

  Ayrıca, mevcut seviyelerde ‘fiyat dengelemesi’ altında hala altındayız.

  Bitcoin halving anlatısı son üç büyük döngüde kanıtlanmıştır. Her halving etkinliğini takip eden bir boğa piyasası oluşmuş ve tarih tekrar etmeye başlamıştır.

  “Bu, Bitcoin’in arz/demand fiyat dengelemesini altüst eden bir arz şoku sonucudur.”

  Analist, bu fiyat hareketinde birçok gürültü olduğunu söyledi. “Bu, hiçbir şeyden bir ana oyuncu haline gelmek için kendini hiçbir şeyden başlatan yeni bir serbest piyasa varlığıdır,” diye ekledi.

  O gürültünün altında, bir sonraki etkinliğin yaklaşık bir yıl uzakta olduğu halving anlatısı yatıyor.

  Bitcoin price and halving narrativeKaynak: Twitter/@Croesus_BTC

  BTC 29.000 Doları Test Etti

  BTC, 30 Mart’ın erken saatlerinde dokuz ayın en yüksek fiyatına ulaştı. Bu nedenle, piyasa değeri açısından en üst sıradaki kripto para birimi kısa bir süre için 29.000 doları aştı.

  Basın saatine göre, BTC, günlük %3,7 kazançla 28.621 dolarda işlem görüyordu.

  BTC/USD 24 hours - CoinOtagBTC/USD 24 saat – CoinOtag

  Ayrıca, Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi bugün 60 değeriyle ‘açgözlülük’ bölgesine geri döndü.

  30.000 dolarlık bölge, herhangi bir piyasa düzeltmesinden önce yakında ulaşabileceği bir sonraki ağır dirençtir.

  Reddiyet

  Güven Projesi yönergeleri doğrultusunda, bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. CoinOtag, doğru ve tarafsız bir raporlama yapmaya kararlıdır, ancak piyasa koşulları haber verilmeksizin değişebilir. Her zaman kendi araştırmanızı yapın ve herhangi bir finansal karar vermeden önce bir profesyonelle danışın.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler