Ana SayfaHaberBitcoin 27k ile 2023'ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

-

Uyarı: Sunulan bilgiler, finansal, yatırım, ticaret veya diğer türde tavsiyeler içermez ve yalnızca yazara aittir

  • Bitcoin yakın zamanda yeni bir zirve yaptı.
  • Boğalar, devam eden satış baskısına rağmen ısrarla kaldılar.

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcıların kısmi olarak yakıt sağladı.

Basın zamanında, BTC’nin değeri 27.30K dolardı, Haziran 2022 fiyat seviyesinin etrafında sallanıyordu. Aynı şekilde, First Republic Bank’ın daha fazla sorunla karşılaşmasının ardından hareket geldi. Yatırımcılar, ABD finansal istikrarsızlığına karşı korunmak için BTC’nin rallisine sığınıyor olabilir mi?

Yeni bir zirve – Düşüşü önlemek için yeterince yüksek mi?

Kaynak: BTC/USDT on TradingView

BTC, ABD bankasının çöküşünden artan piyasa belirsizliği arttığında $25K’nin altına düştü. Ancak BTC $20K’den geri döndü ve $22K engelini aştı. Kral koin geçici olarak $23.98K – $25.07K aralığı içinde sınırlandırıldı ve geçen hafta (14 Mart) bu aralığın üzerinden geçti ve ABD düzenleyicilerinin sorunlu bankaların deposantlarının tamamen karşılanacağına dair güvence almasından sonra $26.39K’ye yeni bir zirve yaptı.

Basın zamanında, BTC $26K bölgesine ulaştı ve üzerinde kapattı, bu da $27K bölgesinde yeni bir zirve ayarlamasını sağladı. Eğer boğalar $27,208’e yeni desteği savunursa, BTC $27,757’yi yeniden test edebilir veya $28.17K’ya çıkabilir.

Diğer anahtar direnç seviyeleri $28.65K ve $29.51K’da. Alternatif olarak, kısa satıcılar, BTC $27.21K’nin altında kapanırsa kaldıraç kazanabilir. Ancak ayılar $26.37K ve $25.07 engelini aşmak zorundadırlar. 26 dönemlik EMA ($25.29K) altına bir kırılma, daha cesur satışları çekme olasılığına sahiptir.

Ancak düşüş $23.98K veya 200 EMA ($23.06K)’ye yavaşlayabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı alım bölgesine geri döndü, alım baskısının arttığını vurgulayarak. Benzer şekilde, OBV (Toplam Bakiye Hacmi) yeni zirveler yaptı, BTC için gerçek talebi gösteriyor.

Bitcoin (BTC) için Satış Baskısı Arttığı Halde Duygu Pozitifti

Kaynak: Santiment

17 Mart’ta BTC’nin borsa akışı dengesi çok pozitifti, daha fazla BTC’nin borsalara girdiğini gösteriyor, bu da BTC’nin $26.37K önceki direncini test etmesi sırasında artan satış baskısını gösteriyor.

Benzer şekilde, borsalardaki arz daha da arttı, 17 Mart’ta devam eden satış baskısını güçlendiriyor. Ancak, yazının yazıldığı zamanda, metrik biraz düştü ve ağırlıklı duygu da iyileşti, yatırımcıların BTC’ye olan güvenini vurgulayarak devam eden satış baskısına rağmen.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

XRP Coinbase’e Geri Dönüyor mu? Bilmeniz Gerekenler Burada!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, XRP topluluğuna en büyük sevinçlerden birini vermeyi düşünüyor olabilir. İşte detaylar!

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano (ADA) için 2022'nin son çeyreği raporları yayınlandı. Raporlara göre Cardano finansal çöküş yaşarken onchain hareketliliği devam...

Ethereum Kurucusundan Web3 Kullanımına Yönelik Önemli Bilgiler

Ethereum ortak kurucusu Vitalik Buterin, kripto yatırımcılarının sosyal kurtarma ve kendine ait cüzdanları kullanmalarını önerdi. Buterin'in önerisi, 23 Mart'da planlanan yeni Arbitrum token airdrop'u ve yaklaşan Şangay yükseltmesinin artan beklentileri arasında geldi.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler