Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin 27k ile 2023'ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

  Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

  -

  Uyarı: Sunulan bilgiler, finansal, yatırım, ticaret veya diğer türde tavsiyeler içermez ve yalnızca yazara aittir

  • Bitcoin yakın zamanda yeni bir zirve yaptı.
  • Boğalar, devam eden satış baskısına rağmen ısrarla kaldılar.

  Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcıların kısmi olarak yakıt sağladı.

  Basın zamanında, BTC’nin değeri 27.30K dolardı, Haziran 2022 fiyat seviyesinin etrafında sallanıyordu. Aynı şekilde, First Republic Bank’ın daha fazla sorunla karşılaşmasının ardından hareket geldi. Yatırımcılar, ABD finansal istikrarsızlığına karşı korunmak için BTC’nin rallisine sığınıyor olabilir mi?

  Yeni bir zirve – Düşüşü önlemek için yeterince yüksek mi?

  Kaynak: BTC/USDT on TradingView

  BTC, ABD bankasının çöküşünden artan piyasa belirsizliği arttığında $25K’nin altına düştü. Ancak BTC $20K’den geri döndü ve $22K engelini aştı. Kral koin geçici olarak $23.98K – $25.07K aralığı içinde sınırlandırıldı ve geçen hafta (14 Mart) bu aralığın üzerinden geçti ve ABD düzenleyicilerinin sorunlu bankaların deposantlarının tamamen karşılanacağına dair güvence almasından sonra $26.39K’ye yeni bir zirve yaptı.

  Basın zamanında, BTC $26K bölgesine ulaştı ve üzerinde kapattı, bu da $27K bölgesinde yeni bir zirve ayarlamasını sağladı. Eğer boğalar $27,208’e yeni desteği savunursa, BTC $27,757’yi yeniden test edebilir veya $28.17K’ya çıkabilir.

  Diğer anahtar direnç seviyeleri $28.65K ve $29.51K’da. Alternatif olarak, kısa satıcılar, BTC $27.21K’nin altında kapanırsa kaldıraç kazanabilir. Ancak ayılar $26.37K ve $25.07 engelini aşmak zorundadırlar. 26 dönemlik EMA ($25.29K) altına bir kırılma, daha cesur satışları çekme olasılığına sahiptir.

  Ancak düşüş $23.98K veya 200 EMA ($23.06K)’ye yavaşlayabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı alım bölgesine geri döndü, alım baskısının arttığını vurgulayarak. Benzer şekilde, OBV (Toplam Bakiye Hacmi) yeni zirveler yaptı, BTC için gerçek talebi gösteriyor.

  Bitcoin (BTC) için Satış Baskısı Arttığı Halde Duygu Pozitifti

  Kaynak: Santiment

  17 Mart’ta BTC’nin borsa akışı dengesi çok pozitifti, daha fazla BTC’nin borsalara girdiğini gösteriyor, bu da BTC’nin $26.37K önceki direncini test etmesi sırasında artan satış baskısını gösteriyor.

  Benzer şekilde, borsalardaki arz daha da arttı, 17 Mart’ta devam eden satış baskısını güçlendiriyor. Ancak, yazının yazıldığı zamanda, metrik biraz düştü ve ağırlıklı duygu da iyileşti, yatırımcıların BTC’ye olan güvenini vurgulayarak devam eden satış baskısına rağmen.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler