Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin 27 Bin Doların Altında: Önümüzdeki Hafta BTC Fiyatı Ne Olacak?

  Bitcoin 27 Bin Doların Altında: Önümüzdeki Hafta BTC Fiyatı Ne Olacak?

  -

  • Bitcoin fiyatı 27 bin doların altında işlem görüyor.
  • SOPR metriği 1 seviyesinin altına geriledi.
  • BTC fiyatı bir sonraki direncin üzerine çıkmayı hedefliyor.

  Bitcoin fiyatı 27 bin dolar üzerine tutunamadı ve düşüyor; Önümüzdeki hafta Bitcoin fiyatından ne beklenmeli?

  Bitcoin Satıcılardan Gelen Baskıyla Karşı Karşıya!

  Bitcoin (BTC) (29)

  BTC fiyat grafiğindeki mevcut düşüş rallisi, Bitcoin aşırı oynaklık gösterdiğinden kısa vadeli satıcılar için yeterince karlı çıktı. Veriler, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin çoğunluğunun, Bitcoin fiyatı 25.200 doları geçtiğinde kar etmeye başladığını ortaya koyuyor.

  Bu, çok sayıda kısa vadeli sahibin zaten karlı bir konumda olduğunu ve bu durum onları potansiyel olarak Bitcoin varlıklarını tasfiye etmeye teşvik ederek muhtemelen bir fiyat düşüşüne yol açabileceğini gösteriyor. Birçok Bitcoin adresinin zarar ederek satış yaptığını gösteren Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR), 1’in altına düştü.

  harcanan-çıktı-kar-oranı-bitcoin

  1’den küçük bir SOPR değeri, daha fazla coin’in kârdan çok zararla satıldığını gösterir. Bu, en yüksek fiyatlara yakın yatırım yapan çoğu satıcının şu anda elden çıkardığını ima ettiğinden, potansiyel bir piyasa tabanına işaret edebilir. Bununla birlikte, kısa vadeli sahiplerin yaşadığı satış baskısı, Bitcoin’lerini daha uzun süre tutanlar tarafından yansıtılmadı. Santiment’in verilerine göre, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı son haftalarda önemli bir düşüş gördü.

  Bu, Bitcoin’in artık aşırı değerlenmediğini ve uzun vadeli sahiplerin Bitcoin varlıklarını satmak için güçlü bir nedenden yoksun olduğunu gösterdi.

  Gelecek Hafta BTC Fiyatından Ne Beklenmeli?

  4 saatlik fiyat grafiğinde Bitcoin, fiyat 26 bin dolardan başarıyla toparlanırken boğalardan destek gösteriyor. BTC’nin fiyatı şu anda EMA20 direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor ve bu da fiyatı yeni bir direnç seviyesine taşıyabilir.

  btc-usdt-4-h

  BTC/USDt 4 Saatlik Fiyat Grafiği

  Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %0,8’in üzerinde değer kazanarak 26.863 dolar civarında seyrediyor. Varlık, 26.500-27.000$ aralığında bir menzile bağlı bölgede gezinmeye devam ediyor. Bununla birlikte, varlık bu seviyeye yakın uzun pozisyonlarda bir artışa tanık olabileceğinden, BTC fiyatı 26,9 bin doların üzerine çıkarsa boğalar güven kazanabilir.

  Ayıların önümüzdeki 2-3 gün içinde fiyatı tekrar 26,5 bin dolara düşürmeye çalışması bekleniyor; ancak, boğalar fiyatı 27,5 bin dolardan EMA50’nin üzerine gönderme yolunda olduğundan, önümüzdeki hafta ufukta bir toparlanma görünüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler