arama

Bitcoin 2020 Tahmini

Kripto Para Yorum 17 Şubat 2020

Bitcoin 2020 Tahmini – Yatırımcılar 2020 yılında nelerle karşı karşıya kalacak? En güncel gelişmeler neler? Bitcoin 2020 ‘de nelerle karşılaşacak? Bitcoin Dominance yeni yıla nasıl reaksiyon verecek? İşte 2020 için bitcoin tahmini!

bitcoin 2020 tahmini
Bitcoin 2020 Tahmini

Kripto para birimi yatırımcıları 2020 yılında nelerle karşı karşıya kalacaklarını henüz bilmiyorlar. Yatırımcılar için 2020 yılının 2019’dan farklı olması için sadece Bitcoin’in rekor kırması yeterli gibi görünse de her yatırımcının aklında bu yok. Bazı kripto para yatırımcılarına göre 2020 yılında daha güvenli bir piyasa, daha güvenli kripto para borsaları ve daha çok insanın ve kurumun kripto para kullanması isteği yatıyor.

Kripto para piyasasında bazı kripto para yatırımcıları ellerindeki Bitcoin’in 2020’de değer kaybedecek olduğunu düşünürken, bazıları ise tam tersi kripto paraların rekor kırabilecek olduğu konusunda beklentilere sahip durumdalar.

Analist tahmini tarafına bakıldığında ise orta ve uzun vadede Bitcoin 2020 ‘de ciddi yükselişler görmesi tahmini ifade edilirken, her ne kadar analistler bu görüşlerde olsa da yatırımcılar önceki tecrübelere dayanarak analist görüşlerini pek de önemsemiyor. Zira 2018 ve 2019 seneleri için de rekor tahminler yapılmış ama hiçbiri gerçekleşmemişti.

Ancak yatırımcıların “Bitcoin rekor kırarsa iyi kırmazsa kötü” tarzındaki düşüncesi son derece yanlış. Zira 2019 yılında her ne kadar rekor kırılmamış olsa da Bitcoin oldukça iyi bir yıl geçirdi diyebiliriz.

Bitcoin 2020 Tahmini Kötü Bir Yıl Olmayacağı Yönünde

2019 yılında BTC 3150 dolar seviyesinden 14.000 dolarlara kadar yükseliş yaşamış ve yatırımcısına ciddi kar fırsatları sunmuştu. Genel itibarı ile iyi bir yıl geçiren BTC, 2020 yılı için adeta güç topladı. Mayıs ayında olacak halving olayının yanı sıra ülkelerin ve kurumların Blockchain ve Bitcoin’e olan bakış açıları olumlu bir hal aldıkça her geçen gün BTC biraz daha bilinir ve güvenilir bir hal alıyor.

Uzmanlar bu sebepler ışığında orta ve uzun vadede tahmini yükselişlerin görüleceğini ifade etti. Güncel olarak 7700 ila 7800 dolar seviyelerinin ciddi bir destek bölgesi olduğunu belirtti. Ayrıca 8500 dolar direncinden sonra 9000 dolar seviyesinin de en önemli direnç seviyelerinden olduğunu da ifade ettiler. Kısa vadede ise 9000 ila 9500 dolar seviyeleri arasına bir yükseliş bekleniyor.

Kredi Kartıyla Bitcoin Almak için < tıkla.

Milyarlarca Dolar Piyasada Bekliyor

Öte yandan 100 milyar dolarlık Bitcoin’in 1 yıldır hareket etmediği dikkatlerden kaçmıyor. Bu kişiler ellerindeki kripto para birimlerini bekletiyorlar veya uzun vadeli yatırımdan ziyade zarar eden yatırımcılar oldukları tahmin ediliyor. Zarar eden ve 20 bin dolar düzeyinden yatırım yapan yatırımcılar tekrar yükselecek ve rekor kıracak beklentisi ile zaten zararda oldukları için beklemeyi tercih ediyorlar.

Bunların ne kadar yüksek miktarda piyasada parası var henüz bilinmiyor olsa da, iddialar bu paranın çoğunun bu kimselere ait olabileceğini gösteriyor.

Ancak diğer bir görüş ise; şu anda 18 milyon olan toplam Bitcoin arzı içerisinde yaklaşık 7 milyonunun erişilemez olduğu. Yaklaşık 7 milyon Bitcoin zamanında birileri tarafından alındı fakat şifre unutma veya BTC sahibinin ölmesi gibi sebeplerle şu anda ulaşılamaz duruma gelmiş durumda. Bu yüzden de 100 milyar dolarlık hareket etmeyen Bitcoin’lerin içerisinde bu ulaşılamaz BTC’lerin de olduğu tahmin ediliyor.

bitcoin 2020 tahmini

Yazı içerisindeki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap