Bitcoin, 20.000 Dolarlık Boğa Koşusu Rekoruna Benzer Sinyaller Veriyor

 

20.000 dolar olan Bitcoin (BTC) tarihindeki en yüksek değere doğru bir boğa piyasasının ortaya çıktığına dair ipuçları var.

Mevcut veriler, 10.000 $ ‘lık direnç bölgesinin bu ilerlemeye “geçit” olduğunu gösteriyor.

Cointelegraph analisti filbfilb tarafından 13 Ağustos’ta, son birkaç hafta içinde Bitcoin fiyatındaki hareketlerin 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı zamanki hareketlere benzer olduğunu belirtti.

BTC fiyatının 20 haftalık hareketli ortalaması kritik noktaya ulaştı

Filbfilb, BTC / USD spot fiyatı ile 20 haftalık hareketli ortalama arasındaki etkileşimin kilit seviyeye ulaştığını söyledi.

Şu anda, çift arasındaki ilişki, 2016 sonundan itibaren yüzde 3,000’in üzerinde getiri ile en büyük boğa piyasasındaki temellere benziyor.

Filbfilb yaptığı açıklamada, özellikle geçen yıl 13.800 dolara ulaşan üç aylık boğa piyasasının ardından 2020’nin başından itibaren farklı bir piyasa yapısının yaşandığını söyledi.

20 haftalık hareketli ortalamanın vurgulanmasıyla BTC / USD haftalık grafik

20 haftalık hareketli ortalamayı vurgulayan haftalık BTC / USD parite grafiği. Kaynak: filbfilb / Twitter

Cointelegraph analisti Michaël van de Poppe, yakın vadeyle ilgili olarak, 11.200 $ ‘lık destek tutulmazsa 10.000 $’ a doğru bir düzeltme yapılabileceğini savundu. Perşembe günü aşağıdaki yorumu yaptı:

“11.200 ABD doları önemli bir destek alanıdır. Bu destek kaybedilirse birçok farklı senaryo mümkündür. İlk önce 10.500 ila 10.700 ABD doları aralığını görebiliriz.”

Filbfilb, Telegram ticaret kanalı abonelerine, 11.600 $ ‘a ulaşmanın 12.000 $’ lık bir geri kazanımı tetikleyeceğini, ancak bu seviyeye ulaşmanın olası olmadığını söyledi.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.