Diğer

  Birleşik Krallık, Kripto Para Birimlerine El Koymayı Düşünüyor!

  • Birleşik Krallık vergi dairesi, kripto para hizmeti veren işletmelerini hedef aldı.
  • Vergi toplamayı kafaya koyan HMRC, vergi vermeyene ağır yaptırımlar uygulamayı istiyor.

  Birleşik Krallık Vergi Daire’sinden gelen bilgilere göre, yeni düzenlemeler ile bazı işletmelerin kripto paralarına el konulabilir.

  Birleşik Krallık Vergi Dairesi, Yeni Düzenleme Öneriyor!

  birlesik-krallık-bitcoin (1)

  Birleşik Krallık vergi dairesi HM Revenue and Customs (HMRC), vergilerini ödemeyen işletmelerin kripto para birimlerine el koymasına izin verecek yeni düzenlemeleri düşünüyor. Hareket, HMRC’nin yetkilerini PayPal gibi dijital ödeme platformlarına genişletme olasılığını keşfetmeyi de içeren, dijital çağda vergi tahsilatını modernize etmeye yönelik daha geniş bir girişimin parçası. Teklif, kripto para birimi değerlerinin değişken doğası göz önüne alındığında, bu tür önlemleri uygulamanın zorluklarını da kabul eden HMRC tarafından yayınlanan bir danışma belgesinde özetlenmiştir.

  HMRC şu anda “borçların doğrudan tahsili” yetkileri kapsamında banka hesaplarındaki fonlara el koyma yetkisine sahiptir, ancak e-ticaretin büyümesi ve çevrimiçi işlemler için kripto para birimlerinin artan kullanımı ile ajans ödenmemiş vergileri tahsil etmenin yeni yollarını araştırmaktadır.

  HMRC ayrıca öz-değerlendirme vergi beyannamelerine kripto para birimlerini dahil etme planlarını duyurdu. Bu hamlenin, bildirilmeyen karlar üzerinden yılda ek 10 milyon sterlin sermaye kazancı vergileri oluşturması bekleniyor. Kripto para birimlerini vergi beyannamelerine dahil etme kararı, HMRC’nin vergi sisteminin dijital çağda değişen iş uygulamalarına ayak uydurmasını sağlama çabalarının bir parçasıdır.

  HMRC sözcüsü, ajansın tüm yetkilerinin, bu yetkilerin adil ve tutarlı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için güvencelerle dengelendiğini vurguladı. Kolluk kuvvetleri şu anda Coinbase Global Inc., Binance ve Kraken gibi merkezi çevrimiçi borsalardan kripto para birimlerine el koyma yetkisine sahip olsa da, suç faaliyeti durumunda HMRC’nin önerilen düzenlemeleri bu gücü işletmelerin sahip olduğu kripto para cüzdanlarını da kapsayacak şekilde genişletecektir.

  Kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital cüzdanlardan fonları ele geçirmek için önerilen bu yetki genişletmesi, HMRC’nin yeni iş uygulamalarına ayak uydurma ve vergi tahsilatının dijital gelişmelere ayak uydurmasını sağlama planının bir parçasıdır. HMRC, bu tür önlemlerin uygulanmasındaki zorlukların farkında olsa da, kurumların vergilerin adil paylarını ödemelerini sağlamak için bunların gerekli olduğuna inanıyor. Bu nedenle, HMRC, önerilen düzenlemelerin amaçlanan hedeflere ulaşmada adil ve etkili olmasını sağlamak için paydaşlara danışmaktadır.

  Yeni Düzenlemelerin Uygulanmasındaki Zorluklar

  HMRC istişare belgesi, özellikle kripto para birimi değerlerinin değişken doğasıyla ilgili olarak yeni düzenlemelerin uygulanmasındaki zorlukları kabul ediyor. Bununla birlikte, belge, dijital para birimleri etrafında daha fazla düzenleme getirilirse, kripto para cüzdanlarının mal ve hizmetler için daha popüler bir ödeme yöntemi haline gelebileceğini öne sürüyor.

  Önerilen düzenlemeler, HMRC’nin, işletmelerin Birleşik Krallık’ta daha az fiziksel ve sahip olunan varlıkla giderek daha fazla çevrimiçi faaliyet gösterdiği dijital çağda vergi tahsilat uygulamalarını modernize etmeye yönelik daha geniş bir çabasının bir parçasıdır. Bu, HMRC’nin mevcut yetkilerini kullanarak ödenmemiş vergileri toplamasını zorlaştırır, bu nedenle yeni vergi toplama yolları keşfetme ihtiyacı ortaya çıkar.

  HMRC’nin karşı karşıya kalabileceği bir diğer zorluk, işletmelerin kripto para varlıklarını HMRC’nin yetkilerinin genişlemediği yargı bölgelerinde bulunan cüzdanlara aktararak vergi yükümlülüklerinden kaçınma potansiyelidir. Bu, HMRC’nin bu işletmelerden ödenmemiş vergileri tahsil edemediği ve sonuçta önerilen düzenlemelerin etkinliğini baltaladığı bir duruma neden olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Bitcoin Fiyatı 51 Bin Dolar Civarında Dalgalanıyor: Spot Bitcoin ETF Piyasasındaki Son Veriler!

  Bitcoin fiyatındaki durgunluk devam ederken, spot Bitcoin ETF piyasasındaki para girişleri devam ediyor; Son veriler!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.