Birleşik Krallık Bitcoin Yazılımını Yasakladı

Bitcoin Core

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin.org sitesinde İngiltere kaynaklı bir IP adresinden girerseniz, artık Bitcoin Core yazılımını indiremiyorsunuz.

Bitcoin

Bitcoin Core neden indirilmiyor?

Web sitesine, Birleşik Krallık üzerinden bağlantı kurduğunuz taktirde Bitcoin Core yazılımı artık indirilmiyor. Web sitesine üzerinden yayınlanan açıklama ise şöyledir: ” Bu yazılımı kullanmak şu anda Birleşik Krallık üzerinde indirilemez ve Birleşik Krallık’ta bulunuyorsanız indirme bağlantıları çalışmayacaktır.”

Bitcoin Core

Gerçekten de eğer Birleşik Krallık IP’sini kullanırsanız, Bu siteden Bitcoin (BTC) yazılımı olan Bitcoin Core yazılımını indiremiyorsunuz. Eğer indirmeye çalışırsanız veya Bitcoin.org sitesinin indirme linklerine ulaşsanız bile 404 veriyor.

Birleşik Krallık Bitcoin Core’u neden yasakladı?

Bitcoin

Birleşik Krallık üzerinden bağlanan site ziyaretçilerinin, yazılımın neden yasakladığını, Twitter üzerinden Cobra’nın açıklamaları ile öğreniyor.

“White Paper, blok zincirindedir ve yazılım aracılığı ile alınabilir. White Paper’ı Bitcoin.org üzerinden veya herhangi bir başka yolla dağıtmama izin verilmiyor. Yasalara Uyacağız.”

Daha öncesinde de bir Birleşik Krallık mahkemesi Bitcoin’in White Paper’ına ev sahipliği yaptığı için Cobra ve Bitcoin.org’a karşı bir telif ihlali davası ile karşı karşıya kalmıştı.

Ancak varsayılan karar yalnızca Cobra’nın savunma yapmamayı seçmesiydi. Buna ek olarakta Cobra’ya Wright’ın 35 bin sterlin (yaklaşık olarak 48.600 dolar) tutarında ki yasak ücretlerini karşılaması kararlaştırılmıştı.

Bu yasak devam ediyor mu?

Yazının yazıldığı tarihte, Birleşik krallıkta bulunan Bölgesel indirme engeli hala devam etmemektedir. Fakat günümüz teknolojisinde, insanlar Proxy yazılımları veya VPN’ler aracılığı ile bu bölgesel yasaklama kararının çevresinden çok kolayca dolabiliyorlar.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster