Bir hedge olarak Ethereum mu? Akıllı sözleşmelere teşekkür edin!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’den sonra Ethereum, Merkezi Olmayan Finans tarafından yönlendirilen büyümesiyle, özellikle geç dönemlerde piyasadaki en sıcak kripto para birimi olmuştur. [DeFi]. Aslında, DeFi’nin büyümesi, Ethereum’un DeFi protokollerindeki yoğun kullanımı nedeniyle Ethereum’un büyümesiyle eş anlamlı hale geldi. Bugün, yatırımcılar, pasif olarak ikinci en büyük kripto varlığa tutunmaktan, özellikle düşük dalgalanma döneminde getiri elde etmek için onları çeşitli akıllı sözleşmelerde kilitlemeye geçtiler.

Bu tür bir davranış, Ethereum’un% 15’inden fazlasının Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmelerde kilitlenmesine neden oldu – bir yıl önce% 11,5’ten.

Kaynak: Glassnode

Glassnode tarafından toplanan verilere göre, ETH’nin% 5’inden fazlası sarılmış Ether’de kilitlendi [WETH] Akıllı sözleşme, diğer belirteçlerle kolay etkileşim sağlar. Bununla birlikte, çoğu WETH, Maker, Uniswap ve Balancer gibi DeFi sözleşmelerinde kilitli kalır. İlginç bir şekilde, Ethereum ile ilgili sözleşme çağrıları da son birkaç ay içinde yüksek bir seviyeye yükseldi. Basit ETH transferleri dışında ETH blok zincirindeki herhangi bir işlem, genellikle bir sözleşme çağrısı olarak adlandırılan bir veya daha fazla akıllı sözleşmeyle etkileşime girecektir.

Ayrıca Glassnode, 2020’de Harici sözleşme çağrılarının% 80’den fazla arttığını ve Ağustos ayında tek bir günde 900.000’in üzerinde ATH’ye yükseldiğini bildirdi. Bu, 2017’nin sonlarında günde 300.000 olan ortalama çağrı hacminin 3 katı idi.

DeFi’nin yanı sıra, ETH ayrıca borsa çoklu imzaları ve Bileşik’in ETH havuzu için akıllı sözleşmelerde büyük bakiyelere sahiptir. Bitfinex ve Gemini gibi borsalar, sadece pasif tutmayı temsil ederken, çoklu imzalar için akıllı bir sözleşme sundu.

Bu nedenle, WETH ve Compound gibi diğer sözleşmelerin, ETH’nin sadece bir değer deposunun ötesinde kullanım durumunu vurguladığı iddia edilebilir. ETH’nin hızla büyüyen varlığı, dijital varlığın sadece bir para birimi olarak değil, aynı zamanda bir koruma olarak da büyüyen faydasının altını çiziyor gibi görünüyor.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster