Bir Günde 700 Binden Fazla Bitcoin Adresi Oluşturuldu! Bu Ne Anlama Geliyor?

  • Bitcoin (BTC), Ağustos ayının sonunda değerinin kısa süreliğine 28.000$ sınırını aştığını gören geçici bir yükselişe rağmen son haftalarda aşağı yönlü bir yörüngede kalmayı sürdürdü.
  • Dünyanın en büyük kripto parası yakın zamanda kripto piyasa uzmanı Ali Martinez tarafından 10 Eylül’de vurgulandığı gibi 5 yılın en yüksek yeni günlük adres artışını yaşadı.
  • Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin 25.700 dolar seviyesindeydi ve son 24 saat içinde %0,55 oranında düşüş yaşadı. BTC, son bir haftada %1’den az ve son bir ayda %12’den fazla kayba uğradı.

Bitcoin ağında tek bir günde oluşturulan adreslerin sayısı dikkatleri çekti; BTC fiyatı yatay hareket ederken ağ aktivitesi güçlü görünümünü korudu.

Oluşturulan Bitcoin Adreslerinin Sayısı Artıyor

Çalkantılı bir olay döngüsünde, Bitcoin (BTC), Ağustos ayının sonunda değerinin kısa süreliğine 28.000$ sınırını aştığını gören geçici bir yükselişe rağmen son haftalarda aşağı yönlü bir yörüngede kalmayı sürdürdü.

Bu düşüş eğilimi, ertelenen spot BTC borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları, artan düzenleyici denetim, ABD dolarının güçlenmesi ve en son olarak FTX’in kurtarılan kullanıcı varlıklarının 3,4 milyar dolarlık bir tasfiyesi olasılığına ilişkin endişelerin tetiklediği artan piyasa belirsizliği arka planında gelişti.

Ancak, fiyat performansı sakin kalsa da Bitcoin’in ağ etkinliği için aynı şey söylenemez. Aslında, dünyanın en büyük kripto parası yakın zamanda kripto piyasa uzmanı Ali Martinez tarafından 10 Eylül’de vurgulandığı gibi 5 yılın en yüksek yeni günlük adres artışını yaşadı.

Martinez’e göre 9 Eylül Cumartesi günü “akıl almaz 717.331 yeni BTC adresi” oluşturuldu, bu, Bitcoin’in bir günde 800.000’den fazla yeni adres eklediği 14 Aralık 2017’den beri görülen en yüksek rakam.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin 25.700 dolar seviyesindeydi ve son 24 saat içinde %0,55 oranında düşüş yaşadı. BTC, son bir haftada %1’den az ve son bir ayda %12’den fazla kayba uğradı ve bu 30 günlük dönemde piyasa değerinden yaklaşık 72 milyar dolar silindi.

Yine de Bitcoin, 2023 yılında yaklaşık %55 artışla Ethereum (ETH), XRP (XRP) ve Binance Coin (BNB) gibi büyük alternatif kripto paraları geride bırakan şekilde devam ediyor.

Yeni Bitcoin adreslerindeki son artış, son fiyat düşüşünden faydalanma fırsatını yakalamak isteyen yeni yatırımcıların artan bir akışını işaret ediyor gibi görünüyor. Bu akış, kısa vadeli piyasa performansına rağmen Bitcoin’e olan ilginin güçlü olduğunu gösteriyor gibi görünüyor, çünkü bireyler kısa vadeli piyasa performansına rağmen uzun vadeli potansiyelinden yararlanmaya çalışıyorlar.

Öte yandan, BTC’nin yakın gelecekte de ayı baskısına maruz kalma olasılığı bulunmaktadır. Özellikle Hareketli Ortalama Yakınsama Diverjansı (MACD), Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Stokastik Osilatör gibi teknik göstergeler, özellikle MACD, RSI ve Stokastik Osilatör gibi teknik göstergeler, olumsuz işaretler göstermektedir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version