Diğer
  Ana SayfaHaberBir Amerikan Bankası Daha Çöküşün Eşiğine Geldi: Bitcoin Yükseliyor!

  Bir Amerikan Bankası Daha Çöküşün Eşiğine Geldi: Bitcoin Yükseliyor!

  -

  • ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, bankacılık sisteminde sorun olmadığını söyledi.
  • Borsa kapanışları sonrasında banka hisselerinde düşüş görüldü.
  • Bitcoin fiyatı bankacılık krizinden faydalanmaya devam ediyor.

  ABD’nin bankacılık sistemine övgüler dizmesi bankaların görünümünü değiştirmiyor: ABD bankalarındaki kriz bitmiş değil!

  Bankacılık Krizi Henüz Bitmiş Görünmüyor!

  pacwest

  PacWest Bancorp (PACW), bankasının bir dizi stratejik seçenek üzerinde kafa yorduğuna dair bir raporun ardından Çarşamba günü borsa kapanışları sonrası işlemlerde %50’den fazla düşüş yaptığı için bankacılık krizi henüz bitmiş görünmüyor.

  PacWest ile ilgili haberler, First Republic Bank’ın (FRC) Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) ve JPMorgan’ın (JPM) bir kombinasyonu tarafından devralınmasından yalnızca birkaç gün sonra geldi. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, devralımın ardından Pazartesi sabahı yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Bankacılık sisteminin çok istikrarlı olduğunu düşünüyorum… Krizin bu kısmı sona erdi” demişti.

  Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell bugün benzer düşüncelere sahipti. Merkez bankasının art arda 10’uncu faiz artırımının ardından konuşan Powell, bankacılık sisteminin “sağlam ve dayanıklı” olduğunu ilan etti.

  Perşembe akşamı düşüş yaşayan diğer bölgesel bankalar arasında %28 düşüşle Western Alliance Bancorp (WAL) ve %19 düşüşle Metropolitan Bank (MCB) yer alıyor.

  Bankacılık krizinin bitmediği, devam ettiği düşünceleri Bitcoin fiyatını kısa sürede 29 bin doların üzerine yükseltti. Bitcoin FED’in faiz açıklaması sonrasında 28 bin 300 dolar civarında işlem görüyordu.

  FED Başkanı Jerome Powell’ın Açıklamaları

  ABD Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, bugün FED’in faiz kararının ardından basın toplantısı düzenledi. FED faizi 25 baz puan artırarak %5 – %5,25 aralığına yükseltti. Bu faiz, son 16 yılın en yüksek faiz oranı oldu.

  FED Başkanı Powell, bankacılık sisteminin sağlam olduğuna ve dayanıklı olduğuna değindi ancak görünüm pek de bunu desteklemiyordu. Sözlerine ABD bankacılık sistemini överek başlayan Powell daha sonra faiz kararları hakkında konuştu.

  Faiz kararlarını verilere odaklanarak verileceğini belirtti ve enflasyon baskısının yüksek olduğunu söyledi. Daha fazla faiz artırımı ihtiyacı olursa gerekeni yapacaklarını da sözlerine ekledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler