Diğer

  Binance’deki Bitcoin Vadeli İşlemleri, CME’yi Geride Bırakıyor: Bitcoin ETF Talebi Azalıyor mu?

  • Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Bitcoin vadeli işlemlerinde dünya lideri olan Chicago Mercantile Exchange (CME) önünde yeniden yer aldı.
  • 105,130 BTC değerinde 4.52 milyar dolarlık bir açık pozisyon (OI) ile Binance şu anda en büyük Bitcoin vadeli işlemler borsası oldu.
  • BlackRock’un spot Bitcoin ETF’si (IBIT), Pazartesi günü 137 milyon doların üzerinde bir giriş kaydetti ve bu, geçen Cuma günkü girişe kıyasla bir artışı temsil ediyor.

  Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Bitcoin vadeli işlem piyasasında CME’yi açık pozisyonlarda geride bıraktı.

  Binance, Açık Pozisyonlarda CME’yi Geride Bıraktı

  Binance

  Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Bitcoin vadeli işlemlerinde dünya lideri olan Chicago Mercantile Exchange (CME) önünde yeniden yer aldı. GBTC’den gelen çıkışlar sürekli olarak azalıyor ve aynı şekilde BlackRock ve Fidelity gibi diğer spot Bitcoin ETF’leri de azalıyor. Binance’daki Bitcoin Vadeli İşlemler açık pozisyon (OI), dört ayın ardından CME’yi geçti. Kurumsal yatırımcılardan gelen spot Bitcoin ETF talebi, CME’yi vadeli işlemler alım satımında bir süredir lider kılmıştı.

  105,130 BTC değerinde 4.52 milyar dolarlık bir açık pozisyon (OI) ile Binance şu anda en büyük Bitcoin vadeli işlemler borsası oldu. Chicago Mercantile Exchange (CME) ise 101,410 BTC değerinde 4.35 milyar dolarlık bir açık faizle ikinci sırada yer alıyor. Binance’daki BTC OI, son 24 saat içinde %2 artarken, CME’deki %3’ten fazla düştü. Bu, kurumsal yatırımcıların spot Bitcoin ETF talebinin devam ettiğini gösteriyor.

  5 Şubat’a kadar olan Bitcoin ETF akış verilerine göre, spot Bitcoin ETF’leri net 68 milyon dolarlık bir giriş kaydetti. Özellikle, GBTC’nin 108 milyon dolarlık bir çıkış gördüğü görülüyor. Bu, spot Bitcoin ETF talebinde büyük bir düşüşü açıkça gösteriyor. BlackRock’un spot Bitcoin ETF’si (IBIT), Pazartesi günü 137 milyon doların üzerinde bir giriş kaydetti ve bu, geçen Cuma günkü girişe kıyasla bir artışı temsil ediyor.

  Bitcoin ETF Opsiyonları Kritik

  ETF Store’un başkanı Nate Geraci, spot bitcoin ETF opsiyonlarının onayının pişmanlık verici olduğunu söyledi. Ayrıca, zamanlamanın, ETF kategorisinde likidite lideri olanın tarihsel olarak daha yüksek ücretler talep ettiğini belirtti. Grayscale’in, liderliğini sürdürmek ve yüksek ücret talep etmek istiyorsa, temel ETF etrafında sağlam bir türev ekosistemine ihtiyaç duyacağını söyledi. Şu anda, GBTC spot Bitcoin ETF’si için yönetim ücreti olarak %1.5 ücret alıyor.

  Geraci, spot bitcoin ETF opsiyonlarının onayının ne kadar süre alırsa, mevcut likidite lideri GBTC için o kadar kötü olacağını düşünüyor. “Opsiyonların gecikmesiz bir şekilde onaylanması gerektiğini” düşündüğünü ekledi.

  BTC fiyatı son 24 saatte 42,830 dolar seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek değerleri sırasıyla 42,298 ve 43,494 dolardır. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte neredeyse %15 artarak, trader’lar arasında artan ilgiyi göstermektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?