Diğer
  Ana SayfaHaberBinance.US, Regülatörlerin Kalbini Çalmak İçin CZ'nin Payını Azaltmayı Planlıyor!

  Binance.US, Regülatörlerin Kalbini Çalmak İçin CZ’nin Payını Azaltmayı Planlıyor!

  -

  • Changpeng Zhao’nun şirket sahipliğini azaltmanın yollarını araştırdığı bildiriliyor.
  • Binance, CFTC davasıyla karşı karşıya kalırken CZ şu anda alt şirketin çoğunluk sahibi konumunda.
  • Borsanın üst düzey yöneticileri, ABD düzenleyicilerinin lehine karar vermek için bu kararı tartışıyorlar.

  Binance.US’un kurucusu ve çoğunluk sahibi Changpeng Zhao, The Information tarafından yapılan bir rapora göre şirket sahipliğini azaltmanın yollarını araştırıyor.

  Durum hakkında bilgi sahibi kaynaklara göre, Zhao, geçen yılın ikinci çeyreğinden bu yana sahip olduğu hisse senedi payının bir kısmını satmaya çalışıyor.

  CFTC Davası İddiaları Eylemi Tetikledi

  Commodity Futures Trading Commission (CFTC), CEO Zhao ve COO Samuel Lim’i Mart ayında açılan bir şikayette adlandırdı. Binance’ın ABD alt şirketini hedef alan CFTC davası, birkaç ihlal iddiasında bulunuyor ve şirketin kurumsal örtüsünü delmeyi amaçlıyor.

  Kurum, Binance.US’un ülkedeki önemli iş bağlantılarından yararlanarak önemli karlar elde ettiğini söyledi. Ancak, yasal işlem, borsanın ve CZ’nin ABD federal yasaları altında kayıt ve uyum yükümlülüklerini kasıtlı olarak ihlal ettiklerini iddia ediyor.

  Ayrıca, CFTC, Binance, Zhao ve Lim’in federal yasaları göz ardı ederek Amerikan müşterilere yardımcı olduklarını iddia etti. İddiaya göre, sanal özel ağları kullanarak Binance’ın coğrafi kısıtlamalarını aştılar. Belge ayrıca, Binance’ın “bir dizi kurumsal varlık labirenti” aracılığıyla sahipliğini ve organizasyonel yapısını gizlediğini ima etti.

  Emtia düzenleyicisi, Binance’ı, CEO’sunu ve örgütün eski uyum yöneticisini suçladı. Yetkililer, düzenleyici arbitrajı sömürerek “kasıtlı kaçınma” içinde olduklarını iddia ettiler.

  Rapora göre, borsanın üst düzey yöneticileri, Zhao’nun sahiplik pozisyonunun azaltılıp azaltılmaması konusunda tartışıyorlar. Bu, ABD düzenleyicilerinin lehine olacak şekilde yapılacaktır. Zhao’nun CFTC davasındaki rolü, Binance.US yöneticilerini endişelendiriyor. Üst düzey patronlar, Zhao’nun ana sahibi olarak kalması durumunda, şirketin belirli düzenleyici lisansları alamayabileceğinden korkuyorlar.

  Bu arada, mevcut ve eski Binance.US yöneticileri, CFTC eylemine karşı avukat tutuyorlar. Eski yönetici Catherine Coley, Binance’a karşı CFTC eyleminde kendisini temsil etmesi için Sullivan & Cromwell’den James McDonald’ı istedi.

  Binance, Düzenlemeler Konusunda ABD’yi Eleştirdi

  Binance, giderek artan yasal eylemlerle karşı karşıya kalmakta olduğu ABD’de iş yapmanın zorluğunu son zamanlarda dile getirdi. Şirketin Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, Financial Times’a yaptığı bir röportajda, ABD’nin kurallar konusunda net olmadığını söyledi. Geçen altı ay boyunca yaptıklarını örnek göstererek, hükümetin kripto para birimi üzerindeki baskısını eleştirdi.

  Yönetici, Securities and Exchange Commission (SEC) tarafından dava edilen Coinbase’in durumunu kullanarak, ABD kripto sektörünün durumunu açıklamak için kullandı. Coinbase, menkul kıymetler yasası ihlalleri şüphesiyle suçlanıyor. Bu arada, Hillmann, İngiltere’de düzenlenmek istediklerini söyledi. Binance, bunu daha misafirperver bir yer olarak görüyor, oysa “ABD şu anda bu tuhaf yerde.”

  Bu arada, en son Exchange Review Raporu, Binance’ın şirketinin son zamanlarda zarar gördüğünü ortaya koyuyor. Nisan ayında, Binance’ın Spot işlem hacmi %48,1 düşerek 287 milyar dolara düştü ve 2021’den bu yana en düşük aylık işlem hacmi oldu. Araştırma ayrıca, Binance’ın pazar payının ikinci ay üst üste azaldığını ve Ekim 2022’den bu yana en düşük seviyesi olan %46,3’e ulaştığını ortaya koyuyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler