Çarşamba, Ocak 27, 2021

Binance Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu !

Binance Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu – Binance Türkiye , ülkemizde 2019 yılını nasıl geçirdiğine ve hangi etkinlikleri düzenlediklerine dair bir rapor yayınladı.

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından olan Binance’in Türkiye kolu, 2019 yılında ülkemizde yapılan organizasyonları, etkinlikleri ve toplantıları derledikleri bir 2019 Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu yayınladı

Binance Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu

2019’da Neler Oldu? Binance Türkiye Yıllık Etkinlik Raporu

Binance Türkiye rapora, 2019 yılının başında gerçekleştirilen ve Binance’in CSO’su Gin Chao ile bir buluşmanın gerçekleştiği etkinliğinden bahsederek başladı. Sonrasında Mayıs ayında düzenlenen ve bir Ramazan Buluşması şeklinde feribotta gerçekleşen etkinlikten söz edildi. Daha sonra Ankara’da Temmuz’da gerçekleşen etkinlik raporda yer aldı.

Rapora göre Ağustos ayında pek çok ilke imza atıldı. Örneğin ilk AMA (Ask Me Anything) etkinliği ve Twitter hesabının ve Telegram Duyuru Kanalının açılması Binance’in Türkiye’de bir ilke imza attığı adımlar oldu. Bununla beraber yine Ağustos ayında Binance çeşitli hediyeler dağıttığı Kurban Festivali Özel Etkinliğini düzenledi.

Ekim ayı ise Binance Türkiye için adeta yarışma ayı oldu. Binance Türkiye Ekim ayında iki hafta süren bir Geribildirim Yarışması ve Futures Pozisyon Paylaşım Yarışması düzenledi. Ayrıca Ekim ayında önemli bir dönüm noktası olan Telegram topluluğunun 10.000 üyeye ulaşması da kutlandı. Ayrıca Ekim ayı içinde de AMA etkinlikleri devam etti.

Changpeng Zhao Buluşması

Belki de 2019 yılının en büyük etkinliği, Binance CEO’su Changpeng Zhao ’nun Türkiye’ye gelerek bizzat Türk kullanıcılarla görüştüğü  “CZ Super Meetup” etkinliği oldu. Ayrıca Kasım ayı Türk Binance kullanıcıları açısından bir başka önemli adımın atıldığı aydı: Papara ortaklığı sayesinde TL ile kripto para alım satım işlemleri başlatıldı.

Yıl sonunda ise Binance Türkiye, Twitter hesabından 5.000 kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı.

Binance Türkiye Ve Türk Lirasını Önemsiyor!

Binance Türk Lirası ‘nın itibari bir para birimi olduğu ve farklı kripto para birimlerini temsil etmediğini belirten resmi açıklamasında, kullanıcıların depozit işlemi yapmalarına ihtiyaç duymadan kripto alımlarını bir dakikadan az bir sürede tamamlayabilecekleri ifade edildi.

Kullanıcılar Visa logolu kartlarını kullanmak için en başta “Buy Crypto” sayfasını ziyaret etmeli ve ardından karta yüklemek istedikleri Türk lirası miktarını belirleyerek “Kart ekle” seçeneğine tıklamalılar. Bu işlemle Visa kartlarını Binance’e entegre hale getiren kullanıcılar; BTC, XRP, ETH ve BNB vb. kripto para birimlerini direkt olarak Visa kartları aracılığıyla satın alabilecekler.

Türk Lirası ile ilgili sürekli bir yenilik yapan Binance’ın bir sonraki adımı ne olacak merak konusu.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34