Perşembe, Şubat 25, 2021

Binance Coin, Tether’i Geride Bıraktı!

Binance borsasının yerel para birimi olan Binance Coin (BNB), tarihte ilk kez piyasa değeri açısından üçüncü büyük isim oldu.

Kripto veri izleme kaynağından gelen verilere göre, BNB’nin piyasa değeri 38 milyar dolara ulaştı ve en büyük stabilcoin Tether’i (USDT) yaklaşık 5 milyar dolar geride bıraktı.

BNB, piyasa değerindeki büyümenin yanı sıra günlük işlem hacminde de artış gördü. Binance Coin’in ortalama günlük işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14 milyar dolara ulaştı.

Binance Coin, büyük bir yükselişin ardından piyasa değeri açısından ilk üç kripto para biriminden biri haline geldi. Coinotag tarafından bildirildiği gibi, BNB ivme kazanıyordu. XRP’yi geride bırakan kripto para, Polkadot (DOT) ve Cardano’dan (ADA) sonra altıncı en büyük madeni paraydı.

BNB’nin yükselişi, Binance Akıllı Zincir tabanlı merkezi olmayan değişim PancakeSwap’in başarısıyla aynı zamana denk geldi. Merkezi olmayan finans platformu, son haftalarda parabolik bir büyüme gördü ve dünün işlem hacmi ile en büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap’i geçti. Verilere göre, PancakeSwap’in ortalama günlük işlem hacmi, Uniswap’i 1,2 milyar dolardan geçerek 1,6 milyar dolara yükseldi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, BNB’nin sadece dolar karşısında değil, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. Zhao, “BNB’nin birim fiyatı 0,00001 BTC kadar mütevazı iken, 3 buçuk yılda BTC’ye karşı 480 kat arttı” diye yazdı. BNB’nin BTC’ye karşı performansının Binance’in ana hedefi olduğunu söyledi:

“BTC’den daha hızlı büyümek her zaman ana hedefimiz olmuştur. Bunu aşmak değil, ancak çok çaba sarf ederek daha hızlı büyüdüğümüzü görmek istiyoruz. Aksi takdirde, sadece BTC alırız ve çalışmayız.”

Binance Coin (BNB) fiyatı an itibariyle$ 245.35dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40