Binance Coin diğer Borsa Tokenlerinin Büyümesini İzledi! İşte o Borsa Tokenleri

Binance Coin

Artık, her borsa kendi tokenini yaratıyor gibi görünüyor. Binance Coin’den FTX tokenine kadar bir çok borsa kripto para birimi mevcut. Coinmarketcap, birçoğu son 12 ay içinde çıkan borsa tokeni ile doludur. Ancak son performanslarına göre, daha büyük kripto para birimlerini geride bırakamadılar.

CoinGecko’nun 2020 Q2 için son üç aylık raporuna göre, en yüksek borsa tokenleri ortalama yüzde 20’lik bir artış görürken, piyasadaki pazar hareketsizliği yatırımcıların daha bir tereddüt ettiğini gösteriyor. Rapor, Binance Coin, OKB, Huobi Token, LEO ve FTX Token gibi üst düzey ve türev borsalarından “merkezi değişim belirteçlerine” odaklanıyor.

Borsa Tokenleri ve Hazin Durumlar

2020 yılının ikinci çeyreğinde, döviz tokenlerinin piyasa değeri büyük pazarla orantılı bir şekilde ilerlemektedir. Bu durum önemlidir, çünkü altcoinler sadece piyasa değerinin sadece yüzde 36’sını tutmakla kalmaz, aynı zamanda yüzde 36’sının yüzde 10’u Ethereum’a aittir. Ayrıca ETH, son çeyrekte holdinginde 4,3 milyar dolarlık yüzde 1,6 artış gördü. Bitcoin, bir önceki çeyreğe göre fiyat artışına rağmen son üç aydaki piyasa değerine yüzde 0,3 kattı.

Binance Coin OKB Bitcoinin Q2 buyumesini izledi

Borsa Tokenleri üç aylık performans | Kaynak: CoinGecko

Yılın ilk çeyreğinden ikinci çeyreğe değişim tokenlerinin piyasa değeri yüzde 24 artarken, işlem hacmi yüzde 10 azaldı. Bu fark, CoinGecko’nun belirttiği gibi, yatırımcıların “daha ​​dikkatli” olmalarına ve balinaların “HODLers” olmalarına bağlıydı. Rapor okudu,

“Ticaret hacmindeki düşüş trendi, yatırımcıların alım satım işlemlerine daha fazla dikkat ettiklerinin veya minimum miktarda işlem yapan daha fazla perakende katılımcısı olduğunun bir işareti olabilir coinleri balinalar HODL yapıyor olabilirler. ”

Balina karşılaştırması için yatırımcıların değişim belirteçleri için işlem hacmi analizinde daha fazla vurgulanmıştır. Huobi Token, hacminin beşte birinden fazla düşüşle işlem hacmindeki en büyük düşüşü görürken, LEO yüzde 66’lık en büyük kazancı gördü.

Fiyat açısından OKB yüzde 90 ile en yüksek getiriye sahipken, en yüksek değerli token Binance Coin ikinci çeyrekte yüzde 12 arttı. Bu dönemde sadece bir tokenin geçici negatif getiriler gördüğü unutulmamalıdır – LEO.

Raporun belki de en ilginç bulgusu, belirteç fiyatı ile yanmış arz arasındaki doğrudan ilişkiydi. İlk 5 arasında en yüksek yanma oranına sahip tokenler [in Q2] rapor korelasyonu savunduğunu, ancak doğrudan nedensellik olmadığını öne sürdüğü için çeyrekler arasındaki en yüksek fiyat değişikliğini gördü,

“Fiyat değişikliği yakılan miktarla doğrudan ilişkili görünüyordu, ancak azalan getiri olduğu görülüyor. Diğer birçok faktörün de fiyat hareketini etkileyebileceğini unutmayın. ”

Değişim belirteçlerinin iki ana faktörden – Bitcoin ve ebeveyn değişimleri – etkilendiğine dikkat edilmelidir. 2020 yılının ikinci çeyreğinde, Bitcoin 5.500 $ ‘dan 9.000 $’ a kadar büyük bir iyileşme gördü, ancak dönemin daha iyi kısmı için, Mayıs ayından güne kadar döviz ticareti hacmi azalırken, düşük volatilite ile dar bir aralıkta işlem gördü.

Borsa tokenleri mevcut kripto para piyasasının temelini oluşturuyor, performanslarının daha büyük kripto para birimlerine göre kaynamaya başladığı görülüyor ve yatırımcılar, borsaya ilişkin benzersiz talep ve borsa ile ilgili arz sistemine uyum sağlıyorlar.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.