Binance Coin (BNB) Rekordan Rekora..!

cropped-Binance-Coin-BNB-Price-Analysis-Jan.-05
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Coin (BNB)’nin, Şubat ayı itibarıyla değeri dört kattan fazla arttı. Sadece son iki günde yaklaşık yüzde 40 değer kazanan BNB, piyasa değerine göre dördüncü para birimi oldu.

Önde gelen kripto para borsası Binance’in yerel para birimi olan BNB, geçtiğimiz gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 196 dolara ulaştı. 200 $ ‘lık psikolojik dirence doğru ilerleyen altcoin’de yeni hedefin olduğu grafikleri yorumlayalım.

Fibonacci, BNB fiyatında 290 $ ‘a işaret ediyor

Yaklaşık bir hafta boyunca 118 ila 148,4 dolar arasında hareket eden Binance Coin, 17 Şubat’ta sıçramasına devam ettiğinde 196 dolar ile yeni bir rekor kırdı.

Yukarı doğru hızlanan 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) ve 88’in üzerindeki nispi güç endeksi (RSI), piyasanın şu anda tamamen boğalar tarafından yönlendirildiğini söylüyor.

BNB / USD çifti için 200 dolarlık psikolojik direnç, aşılması kolay bir hedef gibi görünüyor. Yine de, tüccarlar aşırı alım konusunda uyarıda bulunan RSI verilerini hesaba katmalıdır. Çünkü çiftin düzeltmeye karşı savunması an be an azalıyor.

Alımlar devam ederse ve 200 dolarlık direnç aşılırsa, 1.618 Fibonacci seviyesi orta vadeli fiyat hedefi için 290 doları işaret ediyor. Fiyat düşerse ve 148 dolarlık desteği tutamazsa, yana doğru bir hareket gözlemlenebilir. 118 doların altında bir kırılma, yükseliş trendini sona erdirebilir.

Kısa sürede düzeltme imkanı

BNB fiyat hareketleri kıza zaman diliminde daha keskin. Gün içi en düşük seviyesini 17 Şubat’ta 127 dolar civarında gören BNB, 19 Şubat itibarıyla 199 dolar ile zirveye ulaştı.

Çok güçlü yükselen hareketli ortalamalar (MA) ve aşırı alım bölgesinin derinliklerine inen göreceli güç endeksi (RSI), kısa vadede gelecekteki bir düzeltme olasılığının artışını gösteriyor.

Kısa vadede, %38.2 Fibonacci geri çekilme 169.6972 $ ve 20-EMA (167.1072 $) seviyelerinin altında olmadığı sürece yükselişin devam etmesi beklenebilir.

Olumsuz senaryodaki destek alanı, 50 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) gözlemlendiği, 145 ila 150 dolarlık psikolojik seviyededir. Bu bölgeye yapılacak bir geri çekilme, önceki hafta gözlemlendiği gibi 118-148 dolar koridorunda ilerleme olasılığını güçlendirecek.

Günlük grafikte de gözlenen fiyatın 118 doların altına düşmesi, yükseliş trendinin sonu anlamına gelebilir.

Binance Coin (BNB) fiyatı an itibariyle$ 288.94dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!