Binance Coin (BNB) Beklenen Hareket Geliyor mu?

bnb-binace-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance Coin’in 400 dolar seviyelerine doğru yavaş hareketi monoton görünüyor. Bununla birlikte öne çıkan bir şey, BNB’nin 22 temmuzdan bu yana sürekli toparlanmasıydı. Altcoin 250 doların altına düşmüştü. Düşük dip seviyelerden toparlanması yatırımcılar için umut verici gözüküyor. BNB yazım sırasında 350 dolara yakın salınım yapmasıyla, 400 dolara kadar ralli yapma şansını iyice arttırmış gözüküyor.

Fiyat Hareketi Boğa Gibi Görünüyor!

Bir saatlik grafikte çok daha fazla volatilite var gibi görünse de, bir günlük grafik çok daha sakin görünüyordu. BNB son 24 saatte %5, geçen haftaya göre ise %9.98 fiyat artışı kaydetti. Bu yükselişler başlangıçta hoş görünebilirler. Ancak ticaret hacimlerinin büyük bir ani artış göstermemesi, yüksek kazançlara rağmen düşük aktivitenin göstergesiydi.

Altcoin, 400 doların üzerinde sağlam bir ralli için 310 dolar ve 255 dolarda büyük desteğini aldı. Özellikle BNB, Mayıs ortasından bu yana varlığın düşüş eğilimini sürdüren alçalan tepeler yaptı. Ayrıca varlık Mayıs ayından beri görmediği aşırı alım bölgesine giriyordu.

bnbb-grafik
BNB günlük grafiği

Varlık zaten 50 ve 200 günlük SMA’ların üzerindeydi. İleride, bu yükseliş ivmesinin gerçek bir ralli olarak adlandırılabilmesi için 100 günlük SMA’yı da aşması gerekiyordu. İlginçtir ki, 100 haftalık SMA 375 doların hemen üzerinde bulunuyor.

bnb2-grafik
BNB için 50, 100, 200 günlük SMA’lar

Rallinin gelebilmesi için 100 günlük SMA’nın aşılması çok daha prüzsüz olabilir. Ek olarak yazım sırasında fiyat direnç bölgesinde boğasal bir ivme yakalamış gibi gözüküyor. Bu da hareketi daha da kolaylaştırabilirdi.

BNB Rallisi Sürecek mi?

Binance Coin’in değeri %800 civarında yükseldi. Bu kazançlar, Dogecoin’den sonra tüm büyük altcoinler arasında en yüksek olarak gözüküyor. Bu devasa yükseliş satın alma sinyallerini yanıp söndürebilir. Ancak, ele alınması gereken birkaç şey vardır.

İlk olarak, Binance’in yanık protokolleri aracılığıyla BNB arzını yavaşça piyasadan çekmesi, BNB’nin kıt varlık sınıfı olarak önünü açıyor. Bununla birlikte, bu tür olayların genellikle kısa vadeli değil, daha uzun vadeli bir etkiye sahip olduğu da belirtilmelidir.

İkincisi, BNB’nin sosyal duyarlılığı, fiyatı artarken bile zirve yapıyordu. Binance coin için sosyal hacimler temmuz sonundan bu yana arttı. Ayrıca birden fazla günde büyük ani artışlar kaydetti. Ağırlıklı sosyal duyarlılığı bile 7 ağustosta büyük bir zirve gördü.

bnb-volume
BNB sosyal hacimleri fiyat artışını takip etti

BNB için geliştirme faaliyeti de 4 ağustosta beklenmedik bir artış kaydetti. Aynı şey, yazının yazıldığı zamana kadar tutarlıydı. Aynı şekilde, MVRV oranı en son 9 Mayıs’ta görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Sonuç olarak, çoğu metrik altcoin için boğa resmi çizdi.

BNB-mvrv

Grafikte ılımlı günlük aktif adresler ve azalan hacim çubukları ile BNB’de biraz daha volatilite görebilir. Bu nedenle, tüm boğa sinyallerine rağmen bir hamle yapmadan önce beklemek en iyisidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster