Diğer
  Ana SayfaHaberBinance CEO'su CZ, Çin'in Bu Hamlesinin Bitcoin için Önemini İşaret Etti

  Binance CEO’su CZ, Çin’in Bu Hamlesinin Bitcoin için Önemini İşaret Etti

  -

  • Binance CEO’su, çok önemli olduğunu düşündüğü bir yayın hakkında konuştu.
  • CZ, böyle yayınların önceki durumlarda kripto fiyatlarında artışla sonuçlandığını belirtiyor.
  • CZ bugün attığı bir tweet’te, “Bu büyük bir olay. Çince konuşan topluluklar harekete geçiriyor” dedi.

  Bugün kripto para piyasası ABD’den gelen haberler ile çalkalanırken, Binance CEO’su Changpeng Zhao, başka bir konuya dikkat çekti.

  Binance CEO’su CZ’den, Çin’e Kripto Övgüsü

  Bitcoin (BTC)

  Binance CEO Changpeng Zhao -genellikle CZ olarak bilinir- Çin’in devlet kanalı China Central Television üzerinde kripto paralar ile ilgili bölüm yayınlamasının “önemli bir olay” olduğunu söylüyor ve böyle yayınların önceki durumlarda kripto fiyatlarında artışla sonuçlandığını belirtiyor.

  CZ’ye göre, yayın, Bitcoin‘in bu şekilde kapsanmasının kripto fiyatlarının yükselmesiyle sonuçlandığı göz önüne alındığında, “Çince konuşan toplulukları harekete geçiriyor”.

  CZ bugün attığı bir tweet’te, “Bu büyük bir olay. Çince konuşan topluluklar harekete geçiriyor” dedi ve ekledi;

  “Tarihsel olarak, bu tür yayınlar boğa koşularına yol açtı.”

  Ancak, geçmişin geleceği tahmin etmediği anlamında yorum yaparak belirtti. Dünyanın en büyük kripto destekçilerinden biri olan Binance CEO’su, açıklamalarının finansal tavsiye niteliğinde olmadığını belirten bir feragatname ekledi.

  Bitcoin, Çin Televizyonunda Yer Aldı

  Bahsi geçen yayında, giderek kripto dostu bir hâle gelen Hong Kong’da bir Bitcoin ATM’si gösteriliyor. Kripto bankamatik ayrıca bir Bitcoin logosu ve “Bitcoin Satın Al” yazısı da gösteriyor. Televizyon segmentinde NFT’ler hakkında da yorumlar yer aldı.

  Ancak unutulmamalıdır ki Çin, 2021 yılında Bitcoin’i yine yasaklamıştı.

  Salı Hong Kong, bireysel yatırımcıların 1 Haziran’dan itibaren düzenlenmiş borsalarda Bitcoin ve Ethereum alım satımı yapabileceğini duyurmasıyla Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 27.500 dolar direnç bölgesine dokundu.

  Uzmanlar, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) duyurusunu kripto para benimseme açısından potansiyel bir dönüm noktası olarak değerlendirdi. Bu çerçeve, Hong Kong’un kendini önde gelen bir kripto ve blok zinciri merkezi olarak konumlandırma çabasıyla birlikte tüketiciler için daha fazla koruma hedefleyen yönergeler ve kurallar sunuyor.

  Bitcoin, Çin ile ilgili son haberlere büyük bir tepki vermedi ve 26.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor. CoinOtag’ın verilerine göre, BTC son 24 saatte %3,62 düşüşle 26.237 dolarda işlem görüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Kritik Bölgelerde İşlem Görüyor: BTC Fiyatı 24 Bin Dolara Düşebilir!

  Bitcoin, SEC baskılarına rağmen güçlü kalıyor ancak hala kırılım gerçekleştirebilmiş değil; fiyat 24 bin dolara kadar gerileyebilir!

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler