Diğer
  Ana SayfaHaberBinance Borsasında Bitcoin'in İşlem Hacmi ve Likiditesi Düşüyor! Bunun Anlamı Ne?

  Binance Borsasında Bitcoin’in İşlem Hacmi ve Likiditesi Düşüyor! Bunun Anlamı Ne?

  -

  • Binance borsasındaki sıfır ücret kampanyasının bitişi hacimleri ve likiditeyi etkiledi.
  • Şubat’tan Mayıs başına kadar Bitcoin likiditesi yarı yarıya düşüş gösterdi.

  Binance borsasında Bitcoin’in işlem hacimleri ve likiditesi düşüyor – Peki bunun anlamı ve sonuçları nedir?

  Binance’te Hacimler ve Likidite Düşüşte!

  Binance BNB

  Binance işlem hacimleri ve likidite, 2023’ün ilk çeyreğinde ABD bankacılık başarısızlıklarının ortasında ve sıfır ücret kampanyasını sona erdirdikten sonra istikrarlı bir şekilde düşüyor.

  Kaiko analisti Dessislava Aubert, CoinOtag’a verdiği demeçte, bunun Bitcoin fiyatında daha da fazla düşüşe yol açtığını söyledi. Aubert, “Genel olarak, Binance’teki Bitcoin likiditesi, Şubat ayının başına göre yaklaşık 45 milyon dolardan Mayıs başında 16 milyon dolara yarı yarıya düştü” dedi.

  Likiditedeki düşüşün birincil nedeni, Binance’in 13 farklı BTC çifti için 10 aylık sıfır ücret kampanyasını kaldırılması ve bu da piyasa yapıcıların platformdan ayrılmasına neden oldu.

  Kaiko analisti, spesifik olarak, borsanın en çok işlem gören çifti BTC-USDT için aylık işlem hacminin Mart ayındaki 16 milyar dolardan Nisan ayında 2 milyar dolara düştüğünü söyledi.

  Aubert, kuruyan likiditenin bu yılın başlarındaki bankacılık başarısızlıklarından sonra “daha belirgin” olduğunu da sözlerine ekledi. Silvergate ve Silicon Valley Bank’taki sektör için iki önemli rampanın çöküşü, Ripple, Circle, Yuga Labs ve diğerleri dahil olmak üzere belirli firmaları da vurdu.

  bitcoin-binance-hacim-ve-likidite

  Binance’teki Bitcoin piyasası likiditesi ve işlem hacmi

  Binance’te, orta fiyatın %1’i içindeki teklifler ve talepler kullanılarak hesaplanan bir likidite ölçüsü olan %1 piyasa derinliği, bankacılık başarısızlıklarından sonra önemli ölçüde düştü.

  Düşük Bitcoin Likiditesi – Peki Ne Oldu?

  Binance’teki azalan likidite ve hacimlerin sonucu, volatiliteyi artırdı. Kaiko’nun 10 dakikalık aralık için gün içi oynaklık metriği, Binance’te likiditenin düşmeye başladığı sıralarda önemli ölçüde arttı.

  bitcoin-volatilite

  10 dakikalık aralıklarla Bitcoin gün içi oynaklığı.

  Düşük likidite koşulları, borsalarda büyük siparişlerden kaynaklanan vahşi fiyat dalgalanmalarına yer sağlayan ince sipariş defterleri anlamına gelir.

  Olumlu bir TÜFE raporu ve büyük ölçüde ABD Merkez Bankası tarafından gelecekte bir faiz indirimine yönelen piyasa beklentileri gibi olumlu koşullara rağmen, Bitcoin’in fiyatı bu hafta düştü.

  Düşük faiz oranı ortamı, ekonomide Bitcoin gibi spekülatif varlıklarda artışa neden olan daha ucuz borç sağlar. Ancak varlık, muhtemelen zayıf likidite nedeniyle bir yükseliş trendi düzenleyemedi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler