Diğer

  Binance Borsası, XMR, ANT, VAI ve MULTI’yi Delist Edecek! İşte Sebebi ve Detayları!

  • Binance, Monero (XMR), Multichain (MULTI), Vai (VAI) ve Aragon (ANT) dahil olmak üzere dört dijital para biriminin borsadan çıkarılacağını duyurdu.
  • Yapılan son duyuruya göre, çıkarma sürecinin 20 Şubat 2024 tarihinde UTC 03:00’te yürürlüğe girmesi planlanmaktadır.
  • Gizlilik özellikleri ile bilinen Monero, potansiyel olarak yasa dışı faaliyetlerde kullanımı nedeniyle düzenleyici kurumların incelemesiyle karşılaşmıştır.

  Binance, bugün yaptığı duyuruda 4 altcoin’i borsadan tamamen kaldıracağını açıkladı: Bu delist kararının sebepleri nedir?

  Binance Borsası 4 Altcoin’i Borsadan Kaldırıyor

  Binance

  Binance, Monero (XMR), Multichain (MULTI), Vai (VAI) ve Aragon (ANT) dahil olmak üzere dört dijital para biriminin borsadan çıkarılacağını duyurdu. Bu token’ların platformdan kaldırılma kararı, Binance’in periyodik gözden geçirme sürecinin bir parçası olarak alındı.

  Yapılan son duyuruya göre, çıkarma sürecinin 20 Şubat 2024 tarihinde UTC 03:00’te yürürlüğe girmesi planlanmaktadır. Bu tarihten itibaren ANT/BTC, ANT/USDT, MULTI/USDT, USDT/VAI, XMR/BNB, XMR/BTC, XMR/ETH ve XMR/USDT gibi bu token’larla ilişkilendirilmiş tüm trading çiftleri kullanılamayacak.

  Ayrıca, bu token’ların mevcut kullanıcı hesaplarına kredilendirilmeyeceği bir tarih olan 21 Şubat 2024 tarihinden sonra bu token’ların mevduatları desteklenmeyecek. Dahası, bu token’lar için çekimler, 20 Mayıs 2024 tarihinden sonra desteklenmeyecek.

  Binance’ın bu token’ları borsadan çıkarmaya karar vermesi, proje ekiplerinin taahhütleri, geliştirme faaliyeti, trading hacmi, ağ istikrarı, kamusal iletişim, muhasebe denetimi taleplerine yanıt verme ve sağlıklı bir kripto ekosistemine katkı gibi çeşitli faktörlerin kapsamlı bir değerlendirmesine dayanmaktadır. Etik olmayan davranış veya ihmalin herhangi bir kanıtı da karar alma sürecine etki etmektedir.

  Gizlilik özellikleri ile bilinen Monero, potansiyel olarak yasa dışı faaliyetlerde kullanımı nedeniyle düzenleyici kurumların incelemesiyle karşılaşmıştır. Kullanıcılara anonimlik sağlasa da, bu özellik yetkililer arasında aklama ve diğer yasa dışı işlemlerde kullanılabilirliği konusunda endişelere neden olmuştur.

  Monero’nun yanı sıra, Multichain, Vai ve Aragon, Monero kadar geniş çapta bilinmese de, Binance’ın geliştirme faaliyeti, trading hacmi ve ağ istikrarı açısından standartlarını karşılamada başarısız oldular. Bu token’ların borsadan çıkarılması, kripto borsasının kullanıcıları için güvenilir bir trading ortamını sürdürme taahhüdünü vurgular.

  Delist İşleminin Etkileri

  Monero, Multichain, Vai ve Aragon trading çiftlerinin spot piyasadan çıkarılmasının yanı sıra, Binance, bu çiftleri kaldıracak, vadeli işlemler ve çeşitli diğer hizmetlerden de kaldıracaktır. Bu, Binance Kaldıraç, Binance Vadeli İşlemler, Binance Basit Kazan, Binance Otomatik Yatırım, Binance Krediler, Binance Dönüştür, Binance Hediye Kartları, Binance Pay ve Trading Botları içerir.

  Çıkarma kararına yanıt olarak, kullanıcılara yukarıda belirtilen trading çiftlerindeki açık pozisyonları kapatmaları ve varlıklarını çekmeleri önerilmektedir. Ayrıca, olası kayıpları önlemek için belirtilen tarihler öncesinde Basit Kazan, Otomatik Yatırım, Krediler, Kaldıraç, Vadeli İşlemler, Dönüştür, Hediye Kartları, Pay ve Ticaret Botları gibi ilişkili ürünleri yönetmeleri tavsiye edilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.