Bilgi Eksikliği Kripto Parayı Benimsemenin Önündeki Ana Engel mi?

Yeni bir ankete göre, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleriyle ilişkili birçok komplikasyon arasında, kripto hakkında bilgi ve anlayış eksikliği, daha geniş çapta benimsenmenin önündeki en büyük engel.

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3053 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ankete göre katılımcıların yüzde 51’i Bitcoin ve Ether (ETH) gibi açık kaynaklı kripto para birimlerinin benimsenmesinin önündeki ana engelin bilgi eksikliği olduğunu söylerken, ankete katılanların yüzde 34’ü ana engel olarak güvenlik endişelerini belirtti ve yüzde 29’u nereden kripto alacağını bilmekte zorluk çektiğini belirtti.

Kurumsal yatırımcılar ve kurumsal hazineler tarafından kripto kabulü açısından, ankete katılanların yüzde 47’si genel piyasa güveni veya dijital para birimleri anlayışının en büyük benimseme engeli olduğunu söyledi. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 32’si kripto para birimi düzenlemelerini daha geniş kurumsal kabulün önündeki birincil engel olarak belirtti.

Anket ayrıca, katılımcıların yüzde 55’inin kripto para birimlerine sahip olmadıkları veya kullanmadıkları halde bildiklerini belirtti. Goldman Sachs küresel dijital varlık başkanı Mathew McDermott, “Daha fazla insan dijital cüzdanları benimsedikçe ve bunlara eriştikçe, kripto para birimlerine erişimi olan ve yatırım yapanların sayısının artmaya devam ettiğini görebilirsiniz.” dedi.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!