Biden Hükumeti Kripto’yu Ciddiye Aldığını Gösterdi!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Biden yönetiminin kripto para ödemelerini izleme çabalarını artırmayı planladığı bildiriliyor. ABD Dışişleri Bakanlığı, bazı kripto kullanıcılarını sorumlu tutma arayışında daha aktif bir rol oynayacağını duyurdu. ABD’li yetkililer son zamanlarda ülkeden kripto yoluyla çıkarılan vergilendirilmemiş paradan ciddi anlamda şikayetçiydi.

Kripto’yu Takip Etmek İstiyorlar

Kripto
Joseph Biden ve Kamala Harris

Perşembe günü Bloomberg raporuna göre, Biden yönetimi, özellikle fidye yazılımı saldırıları konusunda, kripto para ödemelerini izleme çabalarını artırmayı planlıyor. Hükümet, bu tür saldırılarda siber güvenlik ve kriptonun ödeme rolünü ele almayı planlıyor. Amerikalı Demokrat parti üyesi Joseph Biden geldiği günden bu güne sansasyonel kararlar almaya devam ediyor ve kendini halktan iyice soğutuyor. Donald Trump yönetiminden sonra ufak bir oy farkıyla yönetime gelen Joseph Biden (yaklaşık 7 Milyon Oy/ Barack Obama 2008 yılında 10 Milyon Oy fark ile kazanmıştı). Trump’dan sonra aldığı tuhaf kararlarına bir yenisini daha ekledi.

Adalet İçin Ödül?

Kripto

Rapor, Dışişleri Bakanlığı’nın yakın zamanda Adalet için Ödül programının, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kritik altyapıya yönelik siber saldırılardan sorumlu aktörlerin belirlenmesinde yardım için 10 milyon dolara kadar ödül vereceğini duyurduğu sırada geldi. ABD yetkilileri tarafından anonim internet iletişimi için geliştirilen Tor tarayıcı ağı üzerinden bir ihbar hattı kurduğunu ve fidye yazılımı saldırılarıyla ilgili bilgiler için kripto ödemeleri sunabileceğini söyledi.

Saldırıların Peşini Bırakmayacaklar

Kripto

Geçen ay ABD’li yetkililer, Colonial Pipeline sistemine yapılan bir saldırının ardından fidye ödemek için kullanılan 2 milyon dolardan fazla kripto paraya el koydu. Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, o sırada varlıklara el konulmasının, görev gücünün kritik altyapıya yönelik siber saldırıları araştırma, bozma ve kovuşturma misyonundaki ilk büyük operasyon olduğunu ve benzer saldırıları araştırmaya devam edeceğini ima etti.

Son haberlere göre Biden yönetimi özellikle Blockchain, Kripto ve Dijital dolar’a odaklanmış durumda.

Kripto para birimlerinin izlenebilirliği veya eksikliği, fonlarının hükümet gözetiminden korunmasını isteyen kullanıcıların merkezinde yer alırken, kripto varlıklarına vergi koymaya ve fonların yasa dışı faaliyetler için kullanılmasını önlemeye çalışan milletvekillerinin görünüşe göre bir hayal kırıklığı yaşadı. Geçen yıl, IRS, Bitcoin (BTC) Lightning Network’teki işlemlerin izlenmesine yardımcı olabilecek herkese ve Monero (XMR) dahil olmak üzere gizlilik ödülleri için 625.000 $ ödül teklif etmişti ancak kimse oralı bile olmamıştı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook