Çarşamba, Kasım 25, 2020

Joe Biden’ın seçim zaferi duyurusu ile Bitcoin yeniden yükseldi

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bugün önemli bir satış baskısıyla karşı karşıya. Dün sabah saatlerinde 15 bin 700 dolardan işlem gören kripto para daha sonra aşağı yönlü hareket etti ve fiyatı 19:25’te 15 bin 77 dolar seviyerlerini gördü.
İşte Bitcoin’in geri teptiği yer burasıdır.

19.25’te Amerikan basını Joe Biden’ın seçimi kazandığını duyurdu. Pennsylvania eyaletini de alarak delege sayısını 270’in üzerine çıkaran Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin 46. başkanı oldu.

Bu haberin ardından Bitcoin hızla yükseldi. Önde gelen kripto para birimi, 19.47 TSI itibarıyla 15.425 dolardan el değiştiriyor. Yerel kripto para borsalarında fiyat yine 130 bin TL’nin üzerine çıktı.

Donald Trump’ın Bitcoin’den yana olmadığı biliniyordu. Trump, geçen yıl yaptığı bir açıklamada Bitcoin’i yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirdi. Biden’ın kripto para konusunda nasıl tavır alacağı belirsiz görünüyor.

Almanya’dan Kraken’e kripto para sektörünün önde gelen pek çok şirketinin üyesi olan Washington, DC merkezli Blockchain Association’ın direktörü RippleKristin Smith, ABD’nin Biden başkanlığındaki kripto para birimlerine yaklaşımının çok değişebileceğini ancak Bunun endüstri için iyi mi yoksa kötü mü olacağı belirsiz. dedi ki.

Kısa vadede doğrudan Bitcoin’i etkileyecek olan teşvik paketinin boyutu olacaktır. Seçimlerden önce Demokratlar, Trump’tan teklif edilenden daha büyük bir teşvik paketi istediler, ancak görüşmeler çıkmaza girdi. Senato’da hangi parti çoğunlukta olacak burada kilit rol oynayacak. Eğer Cumhuriyetçiler kontrol altındaysa, milletvekilleri muhtemelen bu yıl 1.5 trilyon dolarlık bir teşviği onaylayacaklar ve eğer Demokratlar kontrolü ele alırsa 2 trilyon dolar olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,812.53dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30