Ana SayfaHaberBeyaz Saraydan Kripto Paralar için Yol Haritası!

Beyaz Saraydan Kripto Paralar için Yol Haritası!

-

2022 yılı kripto paralar için zor bir yıl oldu. Mayıs ayında bir “stabilcoin” çöktü ve birçok firmanın iflasına neden oldu. Aynı yılın son aylarında ise büyük bir kripto para borsası çöktü. Kripto para şirketlerine güvenen ve genellikle gençler ve renkli insanlar olan günlük yatırımcılar ciddi zararlar yaşadı. Ancak, kripto para piyasalarındaki kargaşa geniş finansal sisteme henüz negatif bir etki yapmadı.

Kripto paralar yeni olabilir ama bazı kripto para şirketlerinin gösterdiği davranışlar ve bu davranışların oluşturduğu riskler yeni değil. Biz bir yönetim olarak, kripto paraların finansal istikrarı bozmasını önlemek, yatırımcıları koruma ve kötü niyetli kişileri sorumlu tutmak için odaklandık. Başkan Biden’ın talimatları doğrultusunda, geçen yıl kripto paraların risklerini belirlemeye ve bunları yürütmek için hükümetin yetkilerini kullanmaya devam ettik.

İlk olarak, hükümet içindeki uzmanlar güvenli, sorumlu bir şekilde dijital varlıkları geliştirmek için ilk çerçeveyi ortaya koydular ve bu varlıkların oluşturduğu riskleri ele aldılar. Kripto paraların teknolojisi hızlı, ucuz ve güvenli ödemeler yapmayı sağlayabilir ancak bu çerçeve açık riskleri belirtiyor. Örneğin, bazı kripto para kurumları uygulanabilir finansal düzenlemeleri ve temel risk kontrollerini göz ardı ediyorlar – bu pratikler ülkenin ev ve işletmelerini ve ekonomisini korur.

Ayrıca, kripto para platformları ve tanıtıcılar sıklıkla müşterileri yanıltır, çekişmeli çıkarları vardır, yeterli açıklama yapmaz veya açık bir dolandırıcılık işler.

Biden yönetimi, kripto paraların risklerini azaltmak için bir yol haritası oluşturdu. Öncelikle, yönetimdeki uzmanlar ilk kez güvenli ve sorumlu bir şekilde dijital varlıkların geliştirilmesini sağlamak için bir çerçeve oluşturdular. Ancak bu çerçeve, kripto paraların taşıdığı belirli riskleri belirliyor. Örneğin, bazı kripto paralar uygulanması gereken finansal düzenlemeleri ve temel risk kontrollerini göz ardı ediyorlar.

Ayrıca, kripto paraların platformları ve tanıtıcıları sıklıkla müşterileri yanıltıyor, çatışma of interest içinde oluyor, yeterli açıklama yapmıyor veya dürüstçe hile yapıyorlar. Ayrıca sektörde yetersiz güvenlik var ki bu, Kuzey Kore’nin müttefikleri tarafından yüz milyarlar dolarlık bir fon sağlamasına izin verdi. İkinci olarak, kurumlar uygun olduğunda denetimi arttırmak ve gerektiğinde yeni rehberlikler yayınlamak için yetkilerini kullanıyorlar.

Örneğin, banka denetim kurumları, dijital varlıkların banka sisteminden ayrılmasının önemini vurgulayan ortak bir rehberlik yayınladılar. Üçüncü olarak, hükümetin bütün kurumları, kripto paraların risklerini anlamak için halka yönelik bilgilendirme programlarını başlattı veya geliştiriyorlar. Önümüzdeki aylarda yönetim, dijital varlıklar için araştırma ve geliştirme önceliklerini de açıklayacak. Bunlar kripto paraların teknolojilerinin müşterileri varsayılan olarak koruyacak şekilde tasarlanmasını sağlayacak.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bugün Kripto Para Piyasası Neden Yükseliyor?

Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) büyük bir artıştan sonra durdu. Bitcoin (BTC) nötr bir haftalık mum çubuğu oluşturdu. Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) ve Bitcoin (BTC) fiyat...

Silicon Valley Bank Alıcı Buldu, First Citizens Bank Devraldı!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), First Citizens Bank & Trust Co.'nun Silicon Valley Bank'ın mevduatlarını ve yükümlülüklerini satın alacağını duyurdu.

Nasdaq, Kripto Saklama Hizmetlerinin İkinci Çeyrekte Başlatılmasını Hedefliyor

Nasdaq Inc, kripto saklama hizmetlerine odaklanmaya devam ediyor ve ikinci çeyreğin sonunda başlatması bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Artışı Likidite Krizi Tehdidi Altında – Ne Beklenmeli

Bitcoin piyasası likiditesi, kripto para birimi alanında şu anda büyük bir endişe kaynağıdır. Piyasadaki derinlik eksikliği, büyük emirlerin gerçekleştirilmesi sırasında önemli fiyat kaymalarına neden oldu ve en deneyimli traderları bile etkileyebilecek dalgalanmalar meydana getirdi.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler