bitcoin altın

Bestseller Yazarı Robert Kiyosaki: “FED Öldü, Bitcoin (BTC) Gerçek Para”

Hala Bitcoin’e katılmakta tereddüt eden birçok yatırımcı var. Kripto para birimlerine yatırımcı olmak zordur, çünkü Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini önceden suçlu olarak gören kişiler bile var.

Reklam
binance 2

Ancak, önde gelen bir finansal eğitimci ve girişimci; Bitcoin, gümüş ve altın sahibi olmanın akıllıca bir karar olduğunu söylüyor. Bestseller yazarı Robert Kiyosaki’den bahsediyoruz.

Reklam

Robert Kiyosaki: “Altın, Gümüş ve Bitcoin’e Evet”

Amerikalı bir girişimci ve en çok satan “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki’ye göre, “Bitcoin Gerçek Para”, “Federal Reserve ölü”.

Yazar; ‘Zombi şirketleri’ olarak adlandırdığı şirketlerin borçlarının 900 milyar dolara yükseldiğini belirtti. Kiyosaki, bir tweet’te ‘zombiler’ borçlarının gelecek yıl 1.6 trilyon doları aşacağını ve Federal Rezerv’i riske atacağını söyledi.

Bu trendle mücadele etmek için, potansiyel bir borç krizi ve para baskısına ek olarak, Kiyosaki etkili bir şekilde Bitcoin, gümüş ve altın almayı önerdi.

‘Zengin Baba, Yoksul Baba’ kitabının yazarı, bu varlıkların ‘gerçek para’ olduğu anlamına gelir; Federal Rezerv tarafından verilen nominal paranın ‘sahte’ olduğunu söylüyor.

Kiyosaki sadece ruhsal olarak Bitcoin’e bağlı değil, aynı zamanda kripto para birimi için bir fiyat hedefine sahip. Diğer iki değerli metal de iyi performans gösterirken, önümüzdeki üç yıl içinde ana BTC’nin 75.000 dolar seviyesini görmek için artacağını belirtti.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.