Bernstein’e Göre, ETF Fırsatı Sadece Bitcoin ile Sınırlı Kalmayacak!

  • Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dönüşümünü bir borsa işlem gören fon (ETF) haline getiren bir mahkeme kararında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı önemli bir zafer elde etti.
  • Raporda, sektörün, ilk spot Bitcoin ETF’sini Ekim ayının ortasından Mart ayının ortasına kadar bir süre içinde alacağı ve Grayscale dahil tüm spot ETF başvurularının onayı aynı anda gerçekleşeceği belirtildi.
  • Varlık yönetimi sektörünün, sadece Bitcoin ve Ethereum’dan öteye geçmesi bekleniyor; bu, Solana ve Polygon gibi diğer üst blockchain’leri içerebilir.

Bernstein, yeni raporunda spot Bitcoin ETF’sinin onay alacağını ve ETF fırsatının Bitcoin haricindeki varlıklara da uzayacağını bildirdi.

Bernstein’in Kripto ETF’leri için Yeni Raporu

Geçen hafta Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dönüşümünü bir borsa işlem gören fon (ETF) haline getiren bir mahkeme kararında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı önemli bir zafer elde etti ve bu, regülatörlerin spot ETF başvurularını değerlendirmek için açık ve belirgin ilkeleri ortaya koydu.

Gautam Chhugani liderliğindeki analistler şunları söyledi;

“Kripto ETF fırsatı sadece Bitcoin (BTC) ile sınırlı kalmayacak, birden fazla kripto varlığına uzanacak.”

Sektör, ilk spot Bitcoin ETF’sini Ekim ayının ortasından Mart ayının ortasına kadar bir süre içinde alacak ve Grayscale dahil tüm spot ETF başvurularının onayı aynı anda gerçekleşecek, rapor belirtti ve analistler şunları ekledi;

“Spot Ethereum (ETH) ETF’si için sektörün itme gücü hemen ardından gelir, çünkü ETH, bir CME vadeli işlem piyasası ve bir spot piyasa ile benzer bir piyasa yapısına sahiptir.”

ETF’ler hangi varlıklara uzayacak?

Varlık yönetimi sektörünün, sadece Bitcoin ve Ethereum’dan öteye geçmesi bekleniyor; bu, Solana ve Polygon gibi diğer üst blockchain’leri ve hatta geleneksel aracılara ihtiyaç duymadan bir blockchain üzerinde gerçekleştirilen kredi verme, ticaret ve diğer finansal faaliyetler için kullanılan Decentralized Finance (DeFi) gibi önde gelen varlıkları içerecek -notta belirtildi ve analistler şunları söyledi;

“Bu, varlık yönetimi sektörü için patlayan bir varlık sınıfında sağlıklı ücretler üretme büyük bir ticari fırsattır. Mahkemelerdeki güçlü gösterimler (Ripple ve Grayscale, 2 ay içinde), gelişmiş ETF şansları ve ilerici kurumsal ilgi, kripto para biriminin geçmişteki perakende öncülüğünde olmayan eşi benzeri görülmemiş bir sermaye yönlü döneme konumlandırıyor”

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version