Diğer

  Belarus, Bireyler Arası Kripto Para Transferlerini Yasaklamaya Hazırlanıyor!

  • Belarus İçişleri Bakanlığı, bireyler arasındaki (P2P) kripto para transferlerini yasaklamaya yönelik bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığını duyurdu.
  • Bu, Belarus’ta kişiden kişiye (P2P) yapılan transferlerin geçersiz hale geleceği ve kripto para transferlerinin sadece borsalar aracılığıyla gerçekleştirilebileceği anlamına gelir.
  • Bakanlık tarafından Belarus’ta bilgi teknolojisi alanında faaliyet göstermenin suçlular için karlı olmayacağı belirtilmiştir.

  Belarus İçişleri Bakanlığı’ndan gelen bilgilere göre, ülkede bireyler arası kripto para transferlerinin (P2P) yasaklanması için yasa tasarısı hazırlanıyor.

  Belarus, P2P Transferlerini Yasaklamaya Hazırlanıyor

  belarus

  Son gelen bilgilere göre; Belarus İçişleri Bakanlığı, bireyler arasındaki (P2P) kripto para transferlerini yasaklamaya yönelik bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığını duyurdu. Bakanlık, bu adımın, suç yoluyla elde edilen paraların çekilmesiyle mücadeleye yardımcı olacağını belirtti.

  Bu, Belarus’ta kişiden kişiye (P2P) yapılan transferlerin geçersiz hale geleceği ve kripto para transferlerinin sadece borsalar aracılığıyla gerçekleştirilebileceği anlamına gelir. Bu yılın başından bu yana, siber suçlarla mücadele eden kolluk birimleri, kripto para birimlerini takas etmek için yasadışı hizmetler sunan 27 kişiye karşı adımlar atmıştır. Bu kişiler yasadışı faaliyetlerle neredeyse 22 milyon ruble elde etmişlerdir.

  Bu tür hizmetler, çalınan paraları dönüştürmek ve nakit paraya çevirmek isteyen suçlular arasında popülerdir veya yasadışı faaliyetlere karışan diğer suçlulara para transferi yapmaktır. Açıklamada ise şunlar belirtildi;

  “İçişleri Bakanlığı, bireyler arasında kripto para birimi takası için işlemleri yasaklayan yasal yenilikler üzerinde çalışmaktadır. Şeffaflık ve kontrol amacıyla vatandaşlar yalnızca HTP borsaları aracılığıyla böyle finansal işlemleri gerçekleştirebilecektir.”

  Ayrıca, yasadışı yollarla elde edilen paraların çekilmesini zorlaştırmak amacıyla yabancı para takası gibi bir sürecin uygulanacağı ve bu sayede Belarus’ta bilgi teknolojisi alanında faaliyet göstermenin suçlular için karlı olmayacağı belirtilmiştir.

  Belarus ve Kripto Paralar

  Belarus, dijital varlıkların kullanımını destekleyerek kripto alanında erken dönem katılımcılarından biri olmuştur. Şu ana kadar ülkenin kripto para manzarasını desteklemek için bazı kripto dostu yasalar uygulamıştır.

  Bu yılın başlarında, Belarus hükümeti, kripto para birimleriyle çalışan işletmelere vergi muafiyetlerini uzatmıştır. Hükümet, bu muafiyetlerin 2025 Ocak ayına kadar geçerli olacağını belirtmiştir.

  Söz konusu düzenlemeler ve vergi avantajları yalnızca Belarus Yüksek Teknoloji Parkı’ndaki (HTP) bireysel şirketlere uygulanmaktadır. HTP, kripto para birimlerinin ve tokenlerin oluşturulması ve kullanılmasına izin veren benzersiz bir yasal çerçeveye sahiptir. Belarus yetkilileri, bu özel ekonomik bölgenin büyümesini ve ilerlemesini teşvik etmeye kararlıdır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  VanEck Bitcoin ETF, Avustralya’nın Ana Borsasında Tarihi Bir Çıkış Yaptı

  VanEck, Bitcoin ETF'sini ASX Ltd. tarafından işletilen ana borsada...

  Notcoin, Boğa MACD ve Aşırı Satışa Yakın RSI Seviyeleri Arasında Toparlanmaya Hazırlanıyor

  Bu hafta kripto para piyasaları, Notcoin'de yaşanan %20'lik düşüşle...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  VanEck Bitcoin ETF, Avustralya’nın Ana Borsasında Tarihi Bir Çıkış Yaptı

  VanEck, Bitcoin ETF'sini ASX Ltd. tarafından işletilen ana borsada listeleyerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu olay, Avustralya'nın ana borsasında bir Bitcoin borsa yatırım fonunun...

  HashAI, Yapay Zeka Destekli Kripto Artışına Umut Verici Fiyat Tahminleriyle Öncülük Ediyor

  Bu hafta, yapay zeka ve büyük veri odaklı kripto projeleri ile tokenlar için önemli bir dönem oldu. ...

  Ethereum, Bitcoin Tasfiye Trendleri Ortasında Dayanıklılık Gösteriyor, Yatırımcılar Biriktiriyor

  Bitcoin, kripto para piyasasındaki ana trendleri belirlemeye devam ediyor. Ethereum sahipleri, Bitcoin sahiplerine kıyasla farklı yatırım davranışları...