Pazartesi, Ocak 25, 2021

Beklenen Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak ?

Beklenen Altcoin Sezonu – Ocak ayında; birçok altcoin’in fiyatı yükselmeye başladı ve altcoin’lerin toplam piyasa değeri yüzde 50’ye yakın bir oranda arttı. Yeni yılın ilk günlerde Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinin (altcoin’lerin) toplam piyasa değeri 61 milyar dolar civarındaydı ve bu rakamın yazının kaleme alındığı sırada 90.7 milyar dolara kadar çıktığı görülüyor.

Altcoin’lerin toplam piyasa değerindeki değişimi gösteren CoinMarketCap grafiğinde son 1 aya bakıldığında bu yükseliş açık bir şekilde görülebilir:

Beklenen Altcoin Sezonu

Beklenen Altcoin Sezonu Başladı mı?

Bir ay içerisinde görülen yüzde 50’ye yakın değerlenmeye rağmen altcoin’lerin çoğunluğunun fiyatı; hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında. Öyle ki; 13 Ocak 2018’de 1.432,88 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gören en büyük altcoin Ethereum (ETH) bu yazının kaleme alındığı sırada 189,25 dolardan işlem görüyor. En büyük ikinci altcoin olan Ripple (XRP) ise işlem gördüğü 0,265 dolar ile 4 Ocak 2018’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doların çok altında seyrediyor. Bu veri altcoin’lerin katedeceği daha çok mesafenin olduğunu gösteriyor.

2017’nin sonunda başlayan büyük Bitcoin boğa koşusu 7 Ocak 2018’de toplam piyasa değerini 813 milyar dolara kadar getirdi. O dönem bu değerin yaklaşık yüzde 70’ine karşılık gelen 555 milyar dolar altcoin’lere düşüyor; şu anda yüzde 64,8 olan Bitcoin’in hakimiyeti ise o dönem yüzde 42 seviyesinde seyrediyordu. Bu yazının kaleme alındığı sırada en büyük kripto paranın piyasa hakimiyetinin yüzde 64,8 olduğu görülüyor ve Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 9 Eylül 2019’dan bu yana düşüş trendinde.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.16
  THYAO.IS₺12.76
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.78
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22