Diğer
  Ana SayfaHaberBaşarılı Analistler: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Hazırlanıyor!

  Başarılı Analistler: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Hazırlanıyor!

  -

  Piyasa analistleri: Bitcoin fiyatı kendisini 50.000 dolara hazırlıyor

  Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı (BTC), nihayet 40.000 dolarlık kritik direncini aştı. BTC şu anda 750 milyar doların üzerinde bir piyasa değeeri ile 40.350 dolarlık bir fiyat satışı görüyor. On-chain data sağlayıcısı Santiment’e göre, Bitcoin fiyatı 3 haftanın en yüksek düzeyine ulaştı ve son vakitlerde büyük bir mevduat çıkışıyla 40.000 doların üzerine fırladı.

  Bitcoin fiyatı, son birkaç gündür yükseliş ivmesi gösteriyor. Yatırımcılara ve analistlere gelecek için umut vaat ediyor. Ayrıca, El Salvador’un Bitcoin‘i yasal bir para haline getirmesiyle beraber daha fazla Latin Amerika ülkesinin çoğunluğa katılması ve ilgi göstermesine neden oldu. Piyasa analistlerine nazaran, BTC 200-DMA’yı 40.500 doların üzerine çıkarmayı başarırsa, kendisini bir sonraki durağı olan 50.000 dolara hazırlayacak.

  Santiment

  Bitcoin (BTC), global milyarderlerin övgü ve desteklerini almaya devam ediyor. 14 Haziran Pazartesi günü, Amerikalı milyarder ve riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in kusursuz bir portföy çeşitlendiricisi olarak hizmet ettiğini söyleyerek kripto parayı övdü. Ayrıca Paul Tudor Jones, Bitcoin‘e %5’lik bir portföy tahsisi yapılması gerektiğini açıkladı.

  Birçok grafik uzmanı, kırılacak bir sonraki kıymetli düzey olarak 42.500 dolara bakıyor

  National Securities baş stratejisti Arka Hogan, piyasaları yorumladı ve şu düzeylere dikkatleri çekti:

  Bitcoin fiyatı için 40.000 doların üzerine çıkması olumlu bir gelişme oldu. Bitcoin‘in bu eşiğin üzerinde kalmasıyla, birçok grafik uzmanı, kırılacak bir sonraki direnç olarak 42.500 dolara işaret ediyor. Bu sayı kabaca BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamasını temsil ediyor ve bunun üstüne çıkması, kripto paranın 50.000 dolara sorunsuz yükseleceği anlamına geliyor.

  MicroStrategy, Bitcoin satın almak için pay senedi satacak!

  CoinOtag.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, 14 Haziran Pazartesi günü, iş zekası firması MicroStrategy iki büyük duyuru yaptı. İlk olarak, 2028 yılına kadar 500 milyon dolarlık şirket tahvilinin dönüşümünü başarıyla tamamladı. Ayrıca şirket kazanılan bu meblağı Bitcoin’e yatırmayı planlıyor.  Şu an itibariyle MicroStrategy, toplam yatırımı 2,2 milyar doları aşan hazinesinde 92.000’den fazla Bitcoin tutuyor.

  Michael Taylor

  İkinci önemli haber ise şirketin şu anda bir açık piyasa mutabakatı yoluyla A Sınıfı İsmi Pay Senedi’ni halka satmayı planladığıdır. Şirket bu satıştan elde edilen gelirler ile BTC satın almayı düşünüyor.  SEC’e yapılan müracaatta firma şunları yazdı:

  Bu izahname kapsamında teklif edilen rastgele bir A sınıfı ismi pay senedinin satışından elde edilen net geliri, geçerli izahname ekinde aksi belirtilmedikçe, Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal emeller için kullanmayı amaçlıyoruz. Henüz net gelir ölçüsünü belirlemedik. Muhakkak ki bir maksat için özel olarak kullanılacak. Sonuç olarak, idare, rastgele bir teklifin net gelirlerinin tahsisi konusunda geniş takdir yetkisini elinde tutacak.

  Bu haberler üzerine kripto para fiyatlarında hareketlenmeler görüldü.

  Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$26,459.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler