Bank of America Yeşil Işık Yaktı Ama BTC Hareketlenmedi!

Bitcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto piyasalarında küçük değişiklikler var fakat net bir ayı trendi henüz kararlı bir şekilde aktif olamadı. Bu sebeple yatırımcılar trendin dönmesini beklerken Bank of America Bitcoin vadeli işlemlerine yeşil ışık yaktığını duyurdu.

BTC/USDT 1 saatlik grafiği

Bitcoin’de 42.000 Dolara Yolculuk Yok mu?

32.000 dolara yakın bir geç dalgalanma sonrası doğrulanmamış raporlar ile Bank of America’nın Bitcoin vadeli işlem ticaretine izin verdiği ortaya çıktı.

Yatırımcılar piyasanın kısa vadeli görünümü hakkında karışık görüşlere sahipken popüler yatırımcı Michaël van de Poppe Perşembe günü 31.000 doların Bitcoin için son bir sınır olduğunu ve 29.000 dolar hatta 24.000 doların mantıksal olarak sırada olacağını kaydetti.

Diğer yatırımcı Crypto Ed piyasa hakkında kararsız görünüyor. Hafta başında, Bitcoin’in 30.000 $ desteğine meydan okumak için tekrar aşağı doğru geri dönmeden önce şok bir toparlanma düzenleyebileceğini ve 42.000 $ aralığının yükseklerine ulaşabileceğini savunmuştu.

“BTC’nin yeni düşüşler yapması, bu sıçramanın devamı fikrini geçersiz kılıyor” diye yazdı. Yatırımcı, geleneksel olarak BTC ile ters korelasyona sahip olan ABD dolar para endeksi (DXY) için bir geri dönüşün bile boğalara önemli ölçüde yardımcı olma olasılığının düşük olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu arada, yeni veriler mevcut fiyat seviyelerinde önemli ölçüde zincir üzerinde aktivite gerçekleştiğini gösterdi.

Zincir izleme kaynağı Glassnode’a göre, Bitcoin arzının % 9.93’ü 31.000 ila 34.300 dolar arasında hareket etti. Bu da hem alıcılar hem de satıcılar için açık bir ilgi alanı oluştuğunu gösteriyor.

Firma açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: Bu şu anda ikna edici bir şekilde 12 bin dolardan bu yana gerçekleşen en büyük hacim kümesi.

Veriler 30.000 dolar seviyesinin davranışlarının son haftalarda bir “satış” zihniyetinden “satın alma” zihniyetine döndüğünü, 30.000 doların hem küçük hem de büyük yatırımcıların zihninde önemli bir seviye oluşturduğunu gösteriyor.

Altcoinler Kritik Seviyelerindeler!

Altcoin fiyatları, kripto para birimleri piyasalarında boğa hissi eksikliğinin göstergesi olarak görev yapıyorlar.

Piyasa değerine göre en büyük 50 kripto paranın çoğu BTC/USD’den daha ağır kayıplar gördü ve bu kayıplar yaklaşık %12’ye kadar ulaştı.

En büyük altcoin olan Ethereum yaklaşık 1.800 dolar civarında önemli bir destek bölgesinden döndü. Van de Poppe, volatilitenin yeniden başlamasından önce perşembe günü paylaştığı Youtube videosunda yeni bir birikim döneminin başlamasının artık “çok muhtemel” olduğunu söyledi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster