Bank for International Settlements, Blockchain Uzmanlarını İşe Alıyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Merkez bankalarının sahibi olduğu uluslararası bir finans kurumu olan Bank for International Settlements (BIS), bugün bir “ev sahibi” blockchain uzmanının BIS İnovasyon Merkezine katılmasının gerekliliğini belirten bir iş ilanı yayınladı.

İş ilanında, BIS’in üç yıllık sabit vadeli sözleşmelerde onlara katılmak için blok zinciri veya dağıtılmış defter teknolojisi yazılım mühendisleri ve çözüm mimarları işe almak istediğinden bahsedildi. Ancak duyuru, BIS’in işe almak istediği blockchain yazılım mühendislerinin sayısını belirtmedi.

Merkezi İsviçre’de olan BIS, işe alınan başvuru sahiplerinin Hong Kong ve İsviçre merkezlerinde çalışacağını ilan etti. Ayrıca, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler), tokenize menkul kıymetler ve token tabanlı ödeme sistemleri ile ilgili projeleri yöneteceklerdi. Bu BIS’e ek olarak, başarılı başvuru sahiplerinin dağıtılmış hesaplama, algoritmalar, kriptografi, siber güvenlik, fikir birliği protokolleri ve akıllı sözleşmeler konusunda uzmanlık sağlamasını da gerektirecektir.

BIS, diğerlerinin yanı sıra, İngiltere Merkez Bankası ve Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulunu (Birleşik Devletler) içeren Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada gibi ülkelerden mevcut üye olarak 62 merkez bankasına ve para otoritesine sahiptir. Tüm bu merkez bankaları BIS toplantılarında oy ve temsil hakkına sahiptir ve ayrıca BIS sermayesine sahiptir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster