Balinalar Ethereum’un Fiyatı Hakkında Bu Kadar Emin!

Ethereum

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum mayıs ayındaki zirvesinden bu yana yaklaşık %60 değer kaybetti. Bununla birlikte, en büyük ikinci kripto para biriminin değerindeki geri dönüşün ölçeği kesinlikle piyasadaki kripto sahiplerinden daha fazla ilgi ve destek görmesi ile olacaktır. ETH kısa süre önce 2.000 dolar seviyesindeki desteğini kaybetti ve bir miktar toparlanmadan önce 1.844 dolara kadar düştü.

Hepimiz ticaretin temellerini biliyoruz ancak bazen değişken kripto piyasasındaki düşük seviyeleri tahmin etmek zorlaşıyor. Bununla birlikte, balinalardan gelen hareket genellikle alım satım eğrisinde nerede olduğumuz hakkında bazı fikir sunar. Örneğin, Santiment tarafından sağlanan son verilere göre, ETH’nin düşen fiyatı birçok dev yatırımcıyı çantalarını doldurmaları için cezbetti.

ETH’nin en büyük 10 balina adresi şu anda toplam Ethereum arzının yaklaşık %20,58’ine sahip.

Ethereum tarihinde balinalar arzın bu kadar yüksek bir yüzdesini elinde tutmamıştı. Balinalar en son Mayıs 2017’de %20,54 ile bu kadar büyük bir yüzdeye tutundu.

Kripto-analiz veri sağlayıcısı şunlarıda ekledi: ATH’den sonra %18,46’ya kadar düştükten sonra, son 41 gün içinde ETH toplam arzının %2,12’sini daha biriktirdiler.

Balinaların ETH Biriktirmesi Ne Anlama Geliyor?

Bu, en büyük tutucuların, değerdeki büyük düşüşe rağmen cüzdanlarındaki Ethereum’ları tutmaya ve cüzdanlarına Ethereum eklemeye devam ettiğinin göstergesidir. Bu, piyasanın en büyük kriptolarından biri için bir fiyat dibinin işareti olabilir ve bir fiyat değişiminin gerçekleşmesini bekleyen yatırımcıların güvenini artırabilir.

Ancak ETH yatırımcıları piyasaya karşı temkinli olmaya devam ettiler. Ağda yapılacak değişikliklerin Ethereum’ı gelecek için inşa edeceğine şüphe yok ve yatırımcılar bunu biliyor.

Aslında Ethereum‘un borsalardaki arzının değeri de Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. 31 ay sonra ilk kez %18’in altına düştü ve bu da gelecekte büyük bir satış riskinin azaldığını vurguluyor.

Ethereum arzı borsalarda geriledi.

Dahası, Ethereum’un pazardaki itibarı da kurumsal ilginin artmasıyla gelişti. Latin Amerika’daki ilk Ethereum ETF’sinin Brezilya’da onaylanmasıyla dijital varlık artık kripto para birimleri hakkında konuştuğunda Bitcoin‘den daha az etkiye sahip olmayabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster