Bakkt Bitcoin vadeli işlem hacmi rekor kırdı!

bakkt bitcoin

Şirkete ait düzenlenmiş bir kripto varlık saklama ve ticaret platformu olan Intercontinental ExchangeBakkt, fiziksel teslimat Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmeleri için rekor bir günlük işlem hacmi bildirdi.

Bakkt, 16 Eylül’de tek bir günde 200 milyon doları aşan bir Bitcoin sözleşmesinin işlem gördüğünü ve yüzde 36’nın önceki rekoru aştığını duyurdu.

Kripto piyasası veri sağlayıcısı Skew’e göre rekor sayı, Eylül ayında şimdiye kadar görülen ortalama günlük hacmin neredeyse iki katı.

Bakkt günlük Bitcoin vadeli işlem hacmi: Skew

Bakkt’ın Bitcoin türevleri, kurumsal güdümlü boğa piyasasının tetikleyicisi olarak görülmesine rağmen beklenen etkiyi yaratmadı ve bu yılın Ocak ayında uzun süreli tam durgunluk dönemleri yaşadı. Platformun son dönemde hacim artışı, kuruluşların ısınmaya başladığını gösteriyor.

Bakkt’ın sözleşmelerinden bir fark, nakit yerine fiziksel olarak Bitcoin ile ödenmesidir. Yine de analistler, yatırımcıların yalnızca küçük bir yüzdesinin vade tarihinde Bitcoin ödemelerini almayı tercih ettiğini vurguluyor.

Rekor sayıya rağmen, Bakkt’ın hacmi, büyük kripto para birimi borsalarındaki işlem hacmine kıyasla çok küçük kalıyor. Binance’in BTC / USDT sürekli vadeli işlem sözleşmesi (vade veya ödeme tarihi yok), son 24 saatte 2,65 milyar dolarlık bir hacim gördü.

Huawei’nin 103 vadeli işlem paritesi, son 24 saatte 5,48 milyar dolarlık bir hacim yarattı.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.