Ana SayfaKripto Para AnalizleriAxie Infinity (AXS) Destek Seviyesinde İşlem Görüyor!

Axie Infinity (AXS) Destek Seviyesinde İşlem Görüyor!

-

AXS Günlük Grafik Yorumu

AXS-06.15-001

Sizler için bu yazımda, kullanıcıların oyun içinde savaştırabildikleri yaratıklar sayesinde para kazanabildiği en popüler blok zinciri oyunu olan Axie Infinity’in iki varlığından birisi olan AXS analizi yapacağım.

Son birkaç gün içerisinde piyasada büyük düşüşler yaşandı. Bu nedenle çoğu altcoin destek seviyesinin altına geriledi. AXS için de aynı şeyi söylemek mümkün. Hatta şu anda geçen sene temmuz ayında kaydettiği destek seviyesine yakın işlem görüyor. Bu 12,00 dolar – 11,40 dolar bandında da tutunamazsa 7,75 dolar – 7,00 dolar bandına kadar düşüş yaşama ihtimali var.

Destekten tepki almayı başarırsa da 17,75 dolar – 18,60 dolar bölgesindeki direncini test etmek isteyeceğini düşünüyorum. Devamında da 23,75 dolar ile 24,85 dolar arasında bulunan direnç hattına kadar yükselebilir.

  • Chaikin para akışına baktığımızda, negatif bölgede olduğunu yani satış baskısının hakim olduğunu görüyoruz. Bu nedenle işleme girmek için dikkatli olmak gerektiği kanaatindeyim.
  • RSI ise aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Bu göstergeye göre yukarı yönlü tepki gelmesi muhtemel. Ancak piyasa koşullarından dolayı temkinli olmak gerekiyor.
Destek Seviyeleri 12,00-11,40 7,75-7,00
Direnç Seviyeleri 13,85-14,65 17,75-18,60

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

AXS-06.15-2

Kısa vadeli destek ve direnç seviyelerini ele aldığımızda, şu anda 12,2 dolardan tepki aldığını görüyoruz. Yukarı yönlü hareketine devam ederse ilk olarak 13,9 doları, ikinci olarak ise 15,5 doları test edeceğini düşünüyorum.

Eğer ki aşağı yönlü hareket etmek isterse, ilk olarak 12,2 dolardan destek bulmak isteyecektir. Tutunamaması durumunda da 8,3 dolara kadar gerileme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 12,2 8,3
Direnç Seviyeleri 13,9 15,5
Basri Caneri
Basri Caneri
Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler